YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'liler kendi içinde birbirlerini bakın nasıl tehdit ediyorlar?
AK Parti'liler kendi içinde birbirlerini bakın nasıl tehdit ediyorlar?
AK Parti'liler kendi içinde birbirlerini bakın nasıl tehdit ediyorlar?
24 Kasım 2008 / 11:42 Güncelleme: 24 Kasım 2008 / 00:00

Yerel seçim öncesi AK Parti'liler kendi içinde birbirlerini bakın nasıl tehdit ediyorlar?


Seni Kılıçdaroğlu’na veririm!


Ankara'nın, siyasetin, özellikle de yerel siyasetin önemli simalarından biriyle yaklaşan yerel seçimleri konuşuyoruz.


Tahminleri, beklentileri ilginç. Ama son birkaç aydır yaşanmakta olan bir dizi olayı anlattı ki herhalde Türk siyasi tarihinde pek örneği yok. Malum, yerel seçimlerinde yarış artık farklı partilerin adaylarından çok aynı partinin aday adayları arasında olacak.
AK Parti birkaç il dışında kesin favori. Bu yüzden aday adaylığından 'aday' statüsüne geçebilmek bir bakıma seçilmeyi de garanti edecek. Hal böyle olunca aday adayları rakip partiden çok kendi partisindeki rakibiyle mücadeleye girişmiş durumda. Muhalif partilere ya da medyaya 'malzemeyi' bizzat AK Partili kimliğini taşıyan kişiler sağlıyor.


Muhatabımızın anlattığına göre yolsuzluk sayılmasa bile şaibe doğuracak dosyalar, konular 'bir gün lazım olur' diye stoklanmış. Kolunun altına 'dosyaları' sıkıştıran rakibini 'seni Kılıçdaroğlu'na veririm' diye tehdit ediyor. Hatta bırakın yolsuzluk tartışmalarını ' bana şu ihaleleri vermezseniz Kılıçdaroğlu'na gider belediyede yolsuzluk yapıyorlar derim' diyenler bile çıkmış.


Yani önümüzdeki günlerde belediyelerle ilgili daha çok spekülatif haber göreceğiz. Her ne kadar gazete arşivleri görevde olduğu dönemdeki 'etnik ve bölücü kadrolaşma iddiaları' ile dolu olsa da bu dönemin parlayan ismi Kemal Kılıçdaroğlu da sık sık basın toplantısı düzenlemek zorunda kalacak. SAMANYOLU

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler