YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Partili Yasin Aktay'dan Selahattin Demirtaş'a gönderme
Ak Partili Yasin Aktay'dan Selahattin Demirtaş'a gönderme
30 Mayıs 2015 01:35
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Bugün Kudüs yine işgal altındadır ve Kudüs'ü o siyonist işgalden kurtaracak bir Selahaddine ihtiyaç vardır. Ama tabii ki o Selahaddin 'Kudüs Yahudilerindir' diyen bir Selahaddin olamaz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti milletvekili adayı Ali İlbaş, İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ile Pervari ilçesine bağlı Beğendik beldesini ziyaret etti.

Burada vatandaşlarla sohbet eden Aktay, yaptığı konuşmada, 2002 yılında iktidara geldikleri günden beri siyasetin, devletin manasını ve Türkiye'nin çehresini değiştirdiklerini söyledi.

Aktay, insanların eskiden köşeyi dönmek için siyaseti kullandıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Biz ise siyaseti hizmete dönüştürdük. Siyaseti gerçekten vatandaşlara hizmet vesilesi haline getirdik, toplumun siyasete olan inancını yeniledik. AK Parti iktidarı döneminde devletin anlamını değiştirdik. Eskiden devlet hep bizi ezen, bizi aşağılayan, bize kılık kıyafet empoze eden ve ne giyeceğimize karar veren ceberut bir yapıydı. Kızlarımız başörtüsüyle okula giderken 'sen böyle gidemezsin' diyorlardı. İşte 'laikliğe ve çağdaşlığa aykırı' diye 'sen böyle giyineceksin' diye kendi beğendiği bir kıyafeti zorla benim kızıma dayatan bir devlet anlayışı söz konusuydu. Bu bizi çok eziyordu, gelenek göreneklerimiz, kültürümüz ve dinimiz bize başka bir şey söylüyordu fakat devlet bize başka bir şey dayatıyordu."

"Türkiye o Selahaddin'in rolünü oynuyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, Kürtlerin Müslüman aleminin şerefli bir üyesi olduğunu ve Selahaddin Eyubbi'nin torunlarını İslam dünyasından koparmasına kimsenin gücünün yetmeyeceğini savundu.

"Biz Kürt kardeşlerimize Selahaddin Eyyubi'nin torunları diyoruz, Selahaddin Eyyubi bir Kürt'tür ama hiçbir zaman Kürtçülük yapmış bir adam değildir" diyen Aktay, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bir Kürt lider olarak öne düşmüş arkasına Araplar, Türkler takılmış ve hep birlikte gidip Kudüs'ü almışlar. Bugün Kudüs yine işgal altındadır tıpkı Selahaddin Eyyubi'nin zamanındaki gibi. Kudüs'ü o siyonist işgalden kurtaracak bir Selahaddin'e ihtiyaç vardır. Ama tabii ki o Selahaddin 'Kudüs Yahudilerindir' diyen bir Selahaddin olamaz. İnşallah o Selahaddinler Kürtlerin bağrından çıkacaktır. Belki de şu an bilhassa Türkiye o Selahaddin'in rolünü oynuyor. Bugün Türkiye eskisine nazaran asla ırkçılık yapmıyor."

Konuşmanın ardından Aktay ve beraberindekiler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan Pervari Metod Tiyatro ekibinin sahneye koyduğu "7 Kocalı Hürmüz" adlı müzikal oyunu izledi.

Aktay, daha sonra gençlerle halı sahada futbol oynadı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler