YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AK Partili vekillere bağış yapabiliriz"
"AK Partili vekillere bağış yapabiliriz"
22 Ocak 2014 14:08
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AK Parti’den HSYK ile ilgili Genel Kurul’da görüşülen kanun teklifini geri çekmesini istedi.

İnce bir kampanya başlattıklarını belirterek, kanun teklifi çekilirse Ankara keçisinden öküze, altından arabaya kadar CHP’li vekillerin iktidar partisi milletvekillerine bağış yapabileceğini belirtti.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen İnce, HSYK ile ilgili hazırlanan kanun teklifini iktidar partisinin geri çekmesini istedi.

Konuşmasında AK Parti’nin yargıyla alakalı planladığı değişikliği eleştiren İnce, "Biz AKP’lilere hukuk devleti diyoruz. Onlar kendilerine göre hakim ve savcı ayarlama derdindeler. Kuvvetler ayrılığı diyoruz, anlamıyorlar. Evrensel hukuk kuralları diyoruz, anlamıyorlar, yargı bağımsızlığı diyoruz, anlamıyorlar. Komisyon raporunu bile düzgün basamayan Büyük Millet Meclisi var." dedi.

"Ar damarı çatlamış bunların." diyen İnce, "Yüzsüzlükleri arşa çıkmış, yolsuzlukları Everest Dağı kadar olmuş bir çoğunluk diktasına ne söylersek söyleyelim dinlemiyorlar. Onlar için önemli olan hak, hukuk, adalet, yargı bağımsızlığı değil. Onlar için önemli olan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıdır." ifadelerini kullandı.

    "ÖKÜZ, KEÇİ, ALTIN, FINDIK, ZEYTİN GİBİ BAĞIŞLAR YAPILACAK"
    

CHP olarak başlattıkları ilginç bir kampanya hakkında da bilgi veren İnce, şunları söyledi:

"Bunların anladıkları arsa, villa, dolar, kasa, para sayma makinesi, ayakkabı kutusu bunlardan anlıyorlar. Sözlükleri bunun üzerine kurulu.

‘Bir kampanya açsak, bunların gözünü neyle doyururuz? Ne yapalım?’ dedik. Muharrem İnce’den AKP’lilerin çocuklarına 500 saat ücretsiz fizik dersi, Haluk Koç’tan 500 ücretsiz muayene, Mustafa Balbay’dan kitaplarının telif hakkı, İlhan Demiröz’den iki buçuk ton zeytin, Ali Rıza Öztürk’ten 5 ton portakal, Ali Özgündüz’den bir araba, Melda Onur’dan 5 bilezik, Nurettin Demir’den üç kamaralı bir gulet, Selahattin Karaahmetoğlu’ndan 10 ton fındık. Süheyl Batum’dan ücretsiz anayasa dersleri ve 5 Cumhuriyet altını. Levent Gök’ten 10 Ankara keçisi. Uğur Bayraktutan’dan 20 kilo anzer balı.

Ensar Öğüt’ten 5 öküz 4 ton saman. Haydar Akar’dan 500 kilo pişmaniye. Bu yetmiyorsa grubun tümüne bunu açabiliriz. İl başkanlıklarımıza talimat verebiliriz. Yurt çapında bir kampanyaya dönüştürebiliriz. Gözünü para bürümüş, imar bürümüş, rant bürümüş bu insanlardan sadece bir şey istiyoruz: şu yasayı geri çekin, devleti soymayın, milletin parasını çalmayın. Bunu yaparlarsa dediğimiz sözlerin arkasındayız."

14:57
 // Oki
Espri fukarası Ince,sen bırak lafebeligi yapmayı da bir proje uret(ülke yararına)...
22 Ocak 2014 14:57
tüm chp lilere yazıyorum
 // erdal erdal
chp milletvekillerine yazıyorum.hele genel genel müdüre 3 defa yazdım cevap gelmedi. dedimki bırakın şunu bunu sizin gelecek türkiye vizyonunuz proejeleriniz neler bir tane cevap gelmedi.bu işler ince işler dediler muaharrem ince dediler sordum oda öküzünü kaybetmiş. fethullahın öğrenci evinde buzağı arıyormuş. evinde arıyormuş...yani ben vatandaşım chp ye oy verecem hangi yüzle verecem bilemiyorum çünkü süreklü utandırıyorlar beni...
22 Ocak 2014 Çarşamba 14:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler