YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li vekilden HDP baskısına çarpıcı örnek
AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, HDP'nin Kürt halkı üzerinde yaptığı baskıyı çarpıcı örneklerle ortaya koydu. Kayatürk, "Bir gün o bölge insanı çok rahat konuşmaya başladığı zaman onların neler anlattığını hep beraber göreceğiz" dedi.
AK Parti'li vekilden HDP baskısına çarpıcı örnek
06 Ağustos 2015 / 08:40 Güncelleme: 06 Ağustos 2015 / 08:43

Kanal A ekranlarında Mehmet Toprak'ın hazırlayıp sunduğu A Politik programına konuk olan AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, HDP'nin seçim sürecinde Kürt vatandaşlar üzerindeki baskısını çarpıcı örneklerle ortaya koydu.

İşte Kayatürk'ün o açıklaması:

Kürtler üzerinde o kadar büyük bir baskı var ki...

"Bölge insanı üzerinde, Kürtler üzerinde o kadar büyük bir baskı var ki... O baskı bir korku meydana getirmiş. Bölge insanı bugün de çok rahat bir şekilde konuşamıyor. Bir gün o bölge insanı çok rahat konuşmaya başladığı zaman onların dile geldiklerinde neler anlattığını hep beraber göreceğiz. Nasıl ki Kemalist sistemin, özellikle Cumhuriyetin kuruluş döneminde Anadolu insanı ile beraber Kürtlere yaptıkları zulümleri tek tek anlatılıyor. Bunlar da anlatılacak. Neden anlatılıyor bugün? Çünkü bugün o zulmü yapabilecek istibdatçı devlet yok."

"Ben sadece size şöyle bir örnek verebilirim. Biliyorsunuz geçmişte Diyarbakır'da bir taksici birini alıyor havaalanından... Havaalanından gelirken bu gelen insan taksiciye soruyor, "Diyarbakır'da durum nasıl?" diye. Taksici hemen konuşmaya başlıyor. Diyor ki, "Efendim Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Allah devletten razı olsun. Diyarbakır halkı çok mutludur. Devletimiz şefkat devletidir, merhamet devletidir. Hiç bir problem yoktur."

Kısa bir süre sonra bu gelen şahıs diyor ki, "Ben Türk gazeteciyim ama Avrupa Birliği adına geldim." Bu sefer taksi şoförü başka şeyler söylemeye başlıyor. Diyor ki, "Gerçekten diyor bu devlet bizi inim inim inletiyor. 17 bin faili meçhul var. Biz devletten memnun değiliz" diyor. Derken gazeteci diyor ki, "Biraz önce bunu söylediniz. Şimdi başka bir şey söylüyorsunuz bu görüş ayrılığı neden?" Taksici, "Efendim diyor önceki benim resmi görüşümdü. Şimdi ki benim şahsi görüşüm."

"Van'da bunun aynısını yaşadık ama bu sefer devletin baskısı ile değil. Örgütün baskısı ile konuşan bir insan... İnsanların Van'da meşhur bir önder olarak bildiği kişi. Öndere soruyorlar, "Oyunu kime vereceksin?" Önder diyor ki, "Tabii ki oyumu AK Parti'ye vereceğim. Bu insanlar depremden sonra bu kadar konut yaptı. Bu kadar hizmet getirdi. Ben Başbakan'ı çok seviyorum. Tayyip Erdoğan için de canımı veririm" diyor. Sonra bu soruyu soranlar hemen cebinden telefonu çıkarıyor. Kamerayı öndere doğru tutuyor. Önderciğim bir daha söyler misin diyor.   Önder o telefondaki kamerayı görür görmez şunu söylüyor, "Ben ve ailem oyumuzu bu dönem HDP'ye vereceğiz" diyor. Soruyorlar, "Önder hayırdır sen biraz önce bunu söyledin. Şimdi bunu söylüyorsun. Sebebi ne?" dendiğinde Önder diyor ki, "Ya zaten derme çatma bir evim var onu da gelip başıma yıkacaklardı" diyor. İşte bölge insanı bugün bu durumda. Bu korkular geçtikten sonra herkes açık ve net konuşacak. Ama bu sadece konuşmalara değil sandıklara da yansıyacak."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Yılmaz
Doğu ve güneydoğu halkı bu hainleri desteklemese terör orada barınamaz.yazık kendileri kaybediyor....
06 Ağustos 2015 15:38
samimiyetlerine İNANMIYORUM
 // Kara Murat
DÜRST VE SAMİMİ DEGİLLER,%95 BÖLÜCÜ VE AYRILIKÇI..........
06 Ağustos 2015 Perşembe 10:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler