YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili vekilden Boyner'e ağır benzetme
AK Partili vekilden Boyner'e ağır benzetme
25 Eylül 2014 07:10
AK Partili Oktay Saral, Cumhurbaşkanı karşısında ayağa kalkmadığı iddia edilen işadamı Cem Boyner'e hakaret etti. Saral "Tasmalı köpek" dediği Boyner için "Saygısızlığa yeltenen jim boyun eğmelidir" ifadesini kullandı.

Gazeteport'ta yer alan bilgide; AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katıldığı TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı’nda iş adamı Cem Boyner’in Erdoğan kürsüye çıkarken ayağa kalkmadığı iddiasını sert ifadelerle eleştirdi.

Meclis’te gazetecilere açıklama yapan Saral'ın konuşmasının satırbaşları şöyle: 

"Maskeli anarşist"

AK Partili Saral, “Dünyada Rotschild ve Rockefeller ailesi gibi baronlar, parayı elinde bulunduranlar var. Bu güçler kendi adamlarını yerleştirdiği birçok ülkede kendi ekonomik modellerini uygulamaya çalıştı.

Dışarıda bağlı oldukları insanların emrinde olan tasmalı insanlar bunlar. Bunların bir tanesi de bu iş adamları grubudur. Cem Boyner’den de zaten bundan başkası beklenemezdi. Çünkü bunlar tasmalı köledir.”

Saral şunları söyledi: “Cem Boyner kaybetmiştir ve kaybetmeye devam edecektir. İt ürür, kervan yürür. Bu milletin Cumhurbaşkanı önünde saygısızlığa yeltenen ‘jim’ boyun eğmelidir. TÜSİAD kimlikli maskeli anarşist, millet önünde ayağa kalk, nankör.”

"Hahamın köpeğini görse ihtiramla ayağa kalkarken, bu milletin Cumhurbaşkanı önünde saygısızlığa yeltenen jim boyun eğmelidir" diyen Saral, şöyle devam etti:

"Şehzadelerin staj merkezleri olan Kastamonu ve Amasya’ya yakın olabilmek için bir anlamda şehzadelere yakın olup etki altına alabilmek için Tosya’ya yerleşen ataların, lalalar önünde şebeklik yaparken, sen evlad-ı Osman huzurunda küstahlığa yeltenemezsin. Ayağa kalk nankör.

Atalarını İspanya Engizisyonu’ndan kurtaran hamiyetperver bir milletin tarihi, medeniyeti ve adaleti önüde ayağa kalk. Dünyası ayakkabısı kadar dar, davası ayakkabısı kadar kıymetdar olan ve ayağındaki pabuca verdiği kıymeti, nimetlerini sömürdüğü milleti esirgeyen, kaos için ayak takımına, çapulcuya prim veren, tedrisat hayatı boyunca bir saatlik adamlık dersi görmeyen, adamlığı vicdanında değil de cüzdanında vehmeden görmemişin çocuğu, papucunun iş adamı, TÜSİAD kimlikli maskeli anarşist, millet önünde ayağa kalk."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler