YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili Vekilden 3 Yılda 3 Seçim İddiası
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkiye'nin 2018 yılından itibaren üç yıl içerisinde üç seçim yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.
AK Partili Vekilden 3 Yılda 3 Seçim İddiası
15 Eylül 2016 / 19:09 Güncelleme: 15 Eylül 2016 / 19:10

Katıldığı etkinlikte partililere hitap eden AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkiye'nin üç yıl içerisinde üç ayrı seçim yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu kaydetti.

2018'DE YEREL, 2019'DA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 2018 yılının Ekim ayında yerel seçimlerin yapılmasının muhtemel olduğunu iddia etti. 2018'de yapılması planlanan yerel seçimlerin ardından 2019'da Cumhurbaşkanlığı, 2020'de ise genel seçimlerin gerçekleşmesi için AK Parti olarak çalışmalarının devam ettiğini belirten Özdağ, "Yeni bir değişiklik üzerinde çalışıyoruz. Siyasi parti liderleriyle görüşüldükten sonra öneri Meclis'te onanacak.

"5 YIL MİLLETVEKİLLİĞİ YAPACAKLAR"

Türkiye'nin acilen yeni bir Anayasa değişikliğine ihtiyacı var. Bu gerçekleştiği an tahminen 2018 Ekim ayında da yerel seçimler kapımızı çalacak. Yerel seçimler normalde 2019 yılında olacaktı. Milletvekili seçimi de 2019 yılında olacakken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce söylediği 'Milletvekilliği süresi 5 yıl olmalıydı' demesi ile bu dönem milletvekilliği yapanlar 5 yıl olarak milletvekilliği yapacak" dedi.

7 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAYI HEDEFLİYORLAR

2018 yılında yapılacak yerel seçimlerde Manisa'da Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere 17 ilçe belediyesinden de AK Parti'nin zaferle ayrılacağını iddia eden Özdağ, genel seçimlerde ise Manisa'dan en az 7 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Özdağ, "Manisa'da Saadet Partisi'nin, Büyük Birlik Partisi'nin ciddi oyları var. Sadece onların değil CHP ve MHP'lilerin de oylarına talibiz.

Bir şekilde HDP'ye aldanan yüzde 3 civarında oyun da ilk seçimlerde AK Parti'ye kayacağını düşünüyorum. Çünkü HDP'nin gerçek yüzünü Kürt kökenli Müslüman kardeşlerimiz gördü. 2018'de yapılacak olan yerel seçimlerde 500 bin oy alarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanacağımıza inanıyoruz. Sadece Büyükşehir'i değil 17 ilçe belediyesini de kazanmak ve yine yaptığımız çalışmalar neticesinde 2020 yılında yapılması muhtemel genel seçimlerde ise 7 milletvekili çıkarmayı hedefliyoruz. Tüm bunları başarırken de Manisa'yı Ege Bölgesi'nin zirve kenti yapmak istiyoruz. Hep birlikte halkayı daha da büyüteceğiz inşallah ve daha güçlü olacağız" diye konuştu.

 // tarzan
Vekiller meclisteki telefonlarının başına vatandaşa yolverir gibi yol gösterenleri değil en azında ilgilenilcekmiş yapan duyarlı görevliler koysalar kendileri menfaatine partileri menfaatine daha doğru olur.Görevlendirdikleri yakınlarından birisi olsa bile...
16 Eylül 2016 16:03
TAM GÜÇ SÜPER GÜÇ
 // ARSLAN
Ak parti hdp yi baraj altında bırakacak vekil sayısı artacak Ak parti 15 temmuz sonrası oyları arttı sayılır kararsızların oyu ak partiye gidecek 400 vekil yolda gözüküyor TAM GÜÇ SÜPER GÜÇ olma aşamasının en önemli virajlarından birisi bu seçim olacak......
15 Eylül 2016 Perşembe 22:15
 // Ömer
küçük hesaplar peşinde koşan tüccar zihniyetli "hep bana”cıların hayal dünyas......
15 Eylül 2016 21:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler