YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili vekil partisinden istifa etti
AK Parti'de kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin, istifasını açıkladı.
AK Partili vekil partisinden istifa etti
31 Ocak 2014 / 14:23 Güncelleme: 31 Ocak 2014 / 15:36

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) basın toplantısı düzenleyen AK Parti İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin, bu milletin evlatlarına hakaretler edildiğini söyledi.

Hukukun alt üst edilerek, adaletin hükümetin mekanizması haline getirilmek istendiğini vurgulayan Çetin, "AK Parti, bu aşamada kararmıştır." dedi. Çetin, varlık sebebini yitiren bir partide, daha fazla kalmanın günahlarına ortak olacağından istifa ettiğini, milletvekilliğine bağımsız olarak devam edeceğini belirtti. 

Çetin'in istifa etmesiyle İstanbul'da 17 Aralık operasyonu sonrası AK Parti'den ayrılan milletvekili sayısı 8'e çıktı. Operasyonlarının ardından parti içine yönelik eleştirileri sebebiyle Kütahya Milletvekili İdris Bal, ihracı istenince istifasını açıklamıştı. 

Ardından eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ankara Milletvekili Haluk Özdalga ve İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, benzer süreçle partiden ayrıldı. Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ve Burdur Milletvekili Hami Yıldırım ise haklarında disiplin işlemi olmamasına karşın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaklaşımına tepki göstererek AK Parti'den ayrılmıştı.

Çetin, son bir buçuk ayda partiden kopan sekizinci milletvekili oldu. Çetin'in istifasıyla AK Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 319'a düştü.

 

DEĞMEZ
 // Abdullah KUL
bu adam için yorum yazmaya bile değmez. Zira kendine güvenip konuşan kişilerin konuşmalarını kaydeden bir kişiden hiç kimseye fayda gelmez....
31 Ocak 2014 Cuma 23:32
20:56
 // SEN YÜRRRÜÜÜ
Bakıyorum da, hep ulusalcı ve milliyetçi çevrelerin vekilleri istifa ediyor. Bunlar güzel gelişmeler. Ak Parti, Ap Ak oluyor. Şu İ.N. Şahin zübüğü istifa etti ya, hala keyifliyim. Adam tombaladan çıkmış gibi, bir de içişleri bakanı oldu. Valla helal olsun....
31 Ocak 2014 20:56
HA ŞİMDİ HA SEÇİMDEN ÖNCE NE FARK EDER !
 // BATUHAN
Takke düştü kel göründü.Başbakan zaten her dönem en az 100 ila 150 vekili siliyor. Bu parmakçı da nasıl olsa gideceğim diye ilerde diyalogcuların yurduna müdür olurum mantığı ile şimdiden the örgüte yağ çekmiş. Bu kadar basit. Biri gider bini gelir elinizden geleni arkanıza koymayın.Bunların sayesinde Millet uyandı artık körü körüne bağımlılık bitti. Himmet diye insanların dini duygularını ve malını sömürüp sonunda da "istifra" ettiler.Merak etmeyelim bunların pisliğini Başbakan temizletir....
31 Ocak 2014 Cuma 17:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler