YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili vekil istifa etti
AK Parti tarafından kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Kütahya Milletvekili İdris Bal, partisinden istifa ettiğini açıkladı.
AK Partili vekil istifa etti
30 Kasım 2013 / 13:09 Güncelleme: 30 Kasım 2013 / 14:42

Bal, Kütahya'daki Zafer Meydanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisini TBMM'ye, Kütahyalı hemşehrilerinin, dik durması, doğrunun ve haklının yanında olması için gönderdiğini söyledi.

Seçmenlerinin beklentilerini karşılamaya çalıştığını belirten Bal, şöyle devam etti:

"Doktorasını, master eğitimini İngiltere'de yapmış, Harvard Üniversitesi'nde çalışmış, demokrasinin, yönetimin ne olduğunu çok iyi bilen bir insanım. Milletvekilinin ve partinin neler yapması gerektiğini çok iyi biliyorum. Delikanlı Kütahyalılara yakışır bir şekilde, delikanlı gibi vekil olmaya çalıştım, doğruları söyledim. Birileri, vekil olduğumuz için kapıdan girerken paltomuzu vestiyere asar gibi aklımızı, vicdanımızı, fikrimizi de kapıda bırakacağımızı, irademizi ipotek altına koyacağımızı zannetmiş. İdris Bal, delikanlı Kütahyalı'nın delikanlı vekilidir. Hiç kimseye boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyeceğiz. 'Dikkat edin çözüm sürecine' dedik. Kötü mü yaptık 'Mısır'ı kaybetmeyin' dedik, Kötü mü yaptık Üç gün önce elçimiz kovuldu. Dershanede, 'Dikkat edin, bu bir millet meselesi, bir neslin geleceği, ülkenin geleceği' dedik. Şimdiye kadar beni Meclis'e gönderen vatandaşlarımızı utandıracak bir şey yapmadık. Baktılar ki bu adam küfretmiyor, yalan söylemiyor. 'Ne yapalım ' dediler. Dershane konusunda tahammülleri bitti. Beni tedbirli olarak Disiplin Kuruluna sevk ettiler.''

Bal, 9 konuda ayrı raporlar hazırladığını hatırlattı.

''Arkadaş senin boynunda akrep var diyen mi dosttur yoksa onu bildiği halde saklayan mı dosttur '' diyen Bal, millet, devlet ve hükümet için hayırlı şeyler düşünüp söylediğini dile getirdi.

İl il gezerek başkanlık sistemini anlattığını ifade eden Bal, "Herkesin demokrasi testinden geçtiğini düşünüyorum. Uluslararası programlarımı engellediler, Twitter'da taciz ettiler, gelip kapımızın fotoğrafını çektiler. Sonunda işi iftira atmaya kadar getirdiler, 'köstebek' dediler. Oysa olmadığım bir ortamda nasıl köstebek olabilir, içeridekini dışarıya nasıl sızdırabilirim Sonunda haberi yapan arkadaş çıktı, 'Yemin ediyorum İdris Bal sızdırmadı' dedi. Bunu bana layık gören partide yer almam. Bundan sonra da her türlü iftiralar gelebileceğini tahmin edebiliyorum. Bu partiden istifa ediyorum" diye konuştu.

 

AA

ehhh seniii
 // new chery
yokluğunuzu aramıycağımız gbi ziyadesinde akp deki bir çıbanın patlaması ayrı bi rahatlama getirdiği bu bütünlüğe sizden kurtuldk inanın anladınız şutlanacağınızı asilcilik oynayarak siz istifa ettiniz mısırı kaybetmeyelim diyosunuz mısırda canları kaybedenler varken bi sıkıntı yok sizin için ama bu canlara vesile olanları kaybetmemekten bahsediyosunuz yazık size sizinde zihniyetiniz belli adresiniz belli hadi bakalım chp ye anca gidersin...
...
30 Kasım 2013 Cumartesi 21:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler