YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li vekil ile CHP'li vekil bakın ne için iddiaya girdi?
Balıkesir'de düzenlenen bayramlaşma töreninde ilginç bir olay yaşandı. AK Parti'li vekil ile CHP'li vekil referandumda 'evet' ve 'hayır' için iddiaya girdi. Peki iddianın sonunda taraflar bakın ne kazanacak?
AK Parti'li vekil ile CHP'li vekil bakın ne için iddiaya girdi?
09 Eylül 2010 / 14:48 Güncelleme: 09 Eylül 2010 / 14:55

Balıkesir Belediyesi Sergi Salonu'ndaki bayramlaşma töreninde AK Parti milletvekili İsmail Özgün ile CHP milletvekili Ergün Aydoğan referandumda 'evet' ve 'hayır' için takım elbisesine iddiaya girdi. İki milletvekili arasında yaşanan hararetli sohbette, her iki milletvekili de referandumu kendilerinin kazanacağı iddiasında bulundu.

Ev sahipliğini Vali Yılmaz Arslan ve Belediye Başkanı İsmail Ok yaptı. Bayramlaşmaya milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Belediye'deki bayramlaşma öncesi Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret etti, görevli personel ile tek tek tokalaşıp huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini diledi.

Vali Arslan, protokol ve halkla bayramlaşmaya saat 11.00'de başladı. Törene katılanlara çikolata, şeker ve meyve suyu ikram edilen törene Garnizon Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, AK Parti milletvekilleri Ahmet Edip Uğur, İsmail Özgün, CHP milletvekilleri Ergün Aydoğan, Hüseyin Pazarcı, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Bayramlaşma törenine AK Partili Milletvekili İsmail Özgün ile CHP Milletvekili Ergün Aydoğan arasında yaşanan referandum tartışması damgasını vurdu. AK Partili Özgün, 12 Eylül 2010 Pazar günü yapılacak halk oylamasında 'evet' oylarının fazla çıkacağını belirtirken, Aydoğan ise 'hayır' oylarının daha çok çıkacağını iddia etti. Bunun üzerine Özgün, "Referandumda 'hayır' oyları az çıkarsa sen bana takım alırsın. Aksi durumda ise ben sana alırım. Buradakilerin huzurunda iddiaya girelim." tekilifine Aydoğan onay verince çevrede bulunanlar kahkahalarla güldü. Vali Arslan, bayramlaşmaya katılan MHP İl Yöneticisi Hakkı Günaydın'ın 13 yaşındaki oğlu Süleyman Günaydın'ı yanına alarak uzun süre sohbet etti.

Belediyedeki etkinlik saat 12.00'de son buldu. Vali Yılmaz Arslan, belediye binasından ayrıldıktan sonra, sırasıyla Balıkesir Devlet Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Atatürk Devlet Hastanesi personeliyle bayramlaştı, hastalara acil şifalar diledi.
Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler