YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Partili vekil disipline sevk edildi
AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Disiplin Kuruluna sevk edildi.
Ak Partili vekil disipline sevk edildi
12 Temmuz 2013 / 15:01 Güncelleme: 12 Temmuz 2013 / 19:47

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın Başkabakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Disiplin Kuruluna sevk edildiğini bildirdi.

Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Milletvekili Aslan'ın kadın parlamento muhabirlerine yönelik sözlerini hatırlatarak, "AK Parti olarak bir girişiminiz olacak mı" sorusu üzerine, TBMM'nin kulislerinin, Zeyid Aslan'ın da ifade ettiği gibi milletvekillerinin mahremi olduğunu söyledi. 17-18 saat çalışan milletvekillerinin yorulması, esnemesi ve zaman zaman uykuya geçmesinin ramazan ayında insani olduğunu belirten Çelik, şöyle devam etti:

"Gidip onu çekip, onu gazetelere servis yapmayı, manşetlere taşımayı doğru bulmuyorum, esasen ahlaki de bulmuyorum. Önce bunu tespit edelim. Zeyid Aslan'ın bu tepkisini doğru buluyorum ancak Zeyid Aslan'ın bayan gazetecilerle konuşurken kullandığı dil ve üslubu kesinlikle AK Parti ve Zeyid Aslan'a yakıştırmıyorum. Keşke böyle bir talihsiz beyanda bulunmasaydı. Keşke böyle dil ve üslup kullanmasaydı. Nitekim dün özür dilemesi için oturduğu yerden söz istemiş ama CHP'liler sıra kapaklarına vurarak buna da müsaade etmemişler. Ancak CHP'li milletvekilleri bugüne kadar TBMM'nin çatısı altında veya dışında çok galis küfürler ettiler. Olmaması gereken, bizim siyasetimize, bizim insanımıza hiç yakışmayacak bir dil ve üslup kullandılar. CHP, bunları duymamazlıktan geldi, bunlarla ilgili hiçbir işlem yapmadı ama bizim ölçümüz CHP değil. Bunlar hepsi yanlış örneklerdir. Yanlış örnek, örnek olmaz. Bizim bir milletvekilimiz böyle bir şey yaptığı zaman biz, buna suskun kalamayız. Sayın Başkabakan'ın talimatıyla Sayın Zeyid Aslan Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Onu da söyleyeyim."

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler