YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili üyeye açılım dayağı
AK Partili üyeye açılım dayağı
04 Aralık 2009 23:15
AK Partili meclis üyesi, kimliği belirsiz kişilerce darp edildi.

Karabük Belediyesi'nin AK Partili meclis üyesi Turhan Ayanoğlu kimliği belirsiz kişilerce darp edildi.

Karabük Belediyesi'nin AK Partili meclis üyesi Turhan Ayanoğlu, İçişleri Bakanlığı müfettişlerine ifade vermek için beklediği sırada kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından darp edildiğini söyledi. Karabük Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Ayanoğlu'nun çenesinin kırık olduğu ve ameliyata alınacağı belirtildi.

Alınan bilgiye göre, geçen ay Karabük Belediye Meclisi'nde MHP'li meclis üyeleri, hükümetin demokratik açılım çalışmasını eleştirmiş, AK Partili meclis üyeleri karşı çıkınca yaşanan tartışma İçişleri Bakanlığı'na şikayet edilmişti. Bunun üzerine bakanlık konunun araştırılması için müfettiş görevlendirdi.

İçişleri Bakanlığı'ndan gelen müfettişler şikayet sahibi AK Partili belediye meclis üyesi Turhan Ayanoğlu'nun ifadesine başvurmak için valiliğe çağırdı. Turhan Ayanoğlu, şikayet dilekçesi hakkında müfettişlere ifade vermek üzere valilikte beklediği sırada saldırıya uğradığını söyledi. Ayanoğlu, "Geçen ayki belediye meclis toplantısındaki olaylar nedeniyle müfettişlere ifade vermek için valilik binasının arka kapısında sıra bekliyordum. MHP il yönetiminde olan bir kişi yanıma geldi. Onunla konuştuğum sırada birisi beni darp etti ve gerisini hatırlamıyorum." dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler