YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Partili Soylu'dan çarpıcı açıklama
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili çok çarpıcı bir açıklama yaptı. Soylu; "100 yıl sonra 10 Ağustos tarihi zikredildiğinde bilmenizi isterim ki İstanbul'un fethedildiği kadar önemli bir tarih olacaktır." dedi
Ak Partili Soylu'dan çarpıcı açıklama
06 Temmuz 2014 / 23:53 Güncelleme: 06 Temmuz 2014 / 23:57

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Bu kadro tam 8 seçim kazandı. Şimdi 9'uncu seçime doğru gidiyor. Darbeleri toprağın altına gömdü. Kötülüklere karşı direndi. Şimdi hayallerindeki yepyeni Türkiye'yi kucaklamaya çalışıyor. Bir vesayet dönemi 10 Ağustos tarihinde sona eriyor" dedi.

Partisinin Bolu İl Başkanlığınca düzenlenen iftara katılan Soylu, "Biz güçlü bir milletiz. Bu millet, kudretli olduğu, bu millet ayaklarını yere sağlam bastığı sürece geleceğine ve yarınlarına umut veren bir millettir. Medeniyetine sahip çıkan bir millettir. Yarına, geleceğine, bütün dünyaya, mağdurlara, mazlumlara ve yüzünü buraya dönmüş güçlü bir Türkiye hayal eden milyonlarca insana umut verebilen bir millettir" diye konuştu.

"Biz, 21'inci asra iyi başladık" diyen Soylu, "Bu kutlu mücadeleye inananlarla birlikte yine şükürler olsun ki güzel çalışmalar ortaya koyduk. 'Siz bu ülkeyi yönetemezsiniz' diyenlere karşı 'hayır, bu milletin evlatları bu ülkeyi yönetebilir' diyen büyük bir inancı sergilediniz. Ergenekon'dan Balyoz'a kadar, bu ülkede her türlü darbe girişimine kadar dik durdunuz. Büyük bir mücadele ortaya koydunuz" dedi.

Bu mücadele ve davanın vesayete karşı olduğunu belirten Soylu, "Bu, Türkiye'yi istedikleri gibi yönetemediklerine karşı, bir demokratik tiyatrosu içerisinde bu büyük milleti figüran olarak göstermeye karşı ortaya konulan büyük dava. 'Hayır, siz yönetemezsiniz, siz beceremezsiniz' diyenlere karşı, 'Evet biz yapabiliriz ve yönetebiliriz, biz bu ülkenin değerlerine sahip çıkarak, dünyanın ilk 10 devleti arasına Türkiye'yi sokmaya talibiz' diyen bu büyük dava şimdi 10 Ağustos'ta belki de bu toprakların en önemli günlerinden birine adım atmaktadır" şeklinde konuştu.

"İstanbul Fethinin tarihi kadar önemli"

Soylu, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunun yapılacağı 10 Ağustos tarihinin önemli bir gün olacağına işaret ederek, "100 yıl sonra 10 Ağustos tarihi zikredildiğinde bilmenizi isterim ki İstanbul'un fethedildiği kadar önemli bir tarih olacaktır. Bilmenizi isterim ki bu tarih, bir devri açacak, bir devri sonuna kadar kapatacaktır. Bu silahla, zorbalıkla, entrika, hileyle olmadı. Sayın Başbakanımızın adaylık konuşmasına başladığı gibi Fatiha ile oldu, duayla oldu. Bu inanarak oldu" dedi.

"Ürkütmeye çalıştılar, türlü türlü tuzaklar kurdular, bir tarafta 17 Aralık, 25 Aralık dediler, Türkiye'nin ilerlemesinin, zenginleşmesinin ve özgürleşmesinin önünü tıkamaya çalıştılar. Yetmedi her türlü entrikayı, hakareti yaptılar. Hakaret ettikleri bu büyük davaydı. Hakaret ettikleri bu milletin değerleriydi" diyen Soylu, "300 yıldır ertelenen bir hayali, Allah nasip ederse 10 Ağustos'ta bu büyük dava ve bu büyük anlayış yeniden başlatacak" ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

"300 yıldır gerileme döneminde olan bir ülkede, 21'inci asrın başından itibaren yükselme dönemine başladığı ve inşallah önümüzdeki bu 100 yılların, 200 yılların, 300 yılların, 400 yılların ay yıldızlı bayrağımız ve Ezan-ı Muhammedimizle, değerlerimizle, medeniyetimizle, zengin bir Türkiye'ye, özgür bir Türkiye'ye, demokrat bir Türkiye'ye, bütün dünyanın her tarafında mağdurların ve mazlumların baktığında 'işte biz varız ve biz büyük ülkeyiz' dediği bir Türkiye'ye ondan sonra da büyük bir yürüyüşe başlıyor. Yeni bir dönem başlıyor. Yepyeni bir dönem başlıyor. Halkın iradesinin hakim olduğu bir dönem başlıyor. Bunu, demokrasiyle, sandıkla ve milletin iradesiyle ortaya koymaya çalışan bir anlayışa, bugün bütün dünya şapka çıkartıyor."

"Bu kadro tam 8 seçim kazandı"

AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana arka arkaya girdiği 8 seçimi kazandığına dikkat çeken Soylu, "Bu kadro tam 8 seçim kazandı. Şimdi 9'uncu seçime doğru gidiyor. Darbeleri toprağın altına gömdü. Kötülüklere karşı direndi. Şimdi hayallerindeki yepyeni Türkiye'yi kucaklamaya çalışıyor. Bir vesayet dönemi 10 Ağustos tarihinde sona eriyor. Bu, bu topraklarda bin yıldır milletimizin özlediği yepyeni bir sürecin başlangıcını, yepyeni bir dönemin başlangıcını hep beraber ortaya koymaya çalışıyor. 10 Ağustos'a yaklaşık 34 gün var. Çok çalışmalıyız. Çok gayret göstermeliyiz" ifadesini kullandı.

Soylu, cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle Türkiye'de yeni bir heyecanın başladığını belirterek, 10 Ağustos'ta 2023'ü, 2053'ü ve 2071'i kucaklayacak ve büyük hedeflere doğru giden bir Türkiye'nin adımlarını birlikte atacaklarını söyledi.

Muhalefet partilerinin çatı adayı konusundaki düşüncelerini de aktaran Soylu, "Görüyorsunuz yeniden bir araya geldiler. Bir taraftan paralelciler, bir taraftan CHP'nin vagonuna takılmış MHP, bir taraftan da Türkiye'de 'Bu Türkiye'nin büyümesini acaba nasıl engellerim, bu milletin iktidarını nasıl engellerim' diye her dönem tiyatro kurmaya çalışarak hakaret eden ve insanlarımızı denklem dışına, demokrasiyi denklemin dışına çıkarmaya çalışan bir CHP bir araya gelmiş durumdalar" diye konuştu.

MHP'lilere seslendi

"Vicdanınız var. Ülkeyi görüyorsunuz. 12 yıldan beri bu ülkenin büyümesini, zenginliğini görüyorsunuz. İnsanlarımızın huzurunu görüyorsunuz. Tayyip Erdoğan mı, yoksa desteklediğiniz, adını söylemekte zorlandığınız bir adam mı? Vicdanınıza sesleniyorum. Bu memlekette 76 milyonun vicdanına sesleniyorum. Biz büyük Türkiye arıyoruz. Biz öncü Türkiye arıyoruz. Bir güçlü Türkiye arıyoruz. Biz pasaportumuzun bütün dünyada ama bütün dünyada saygıyla karşılandığı bir Türkiye arıyoruz. Bunu sağlayacak ve Türkiye'nin önüne vizyon koyacak, bölgemizin problemlerini çözecek, dünyaya hakkı, adaleti, sağduyuyu ve dünyadaki bu bölüşümü, paylaşımı ve dünyada bütün insanların birbirine saygı göstermesini sağlayabilecek bir liderle, adı sanı bile anlaşılamayan bir insanı karşı karşıya getirebilmek... Ben onu özellikle MHP'li kardeşlerime söylüyorum."

Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacağını vurgulayan Soylu, katılımcılara, "Recep Tayyip Erdoğan'ı, liderimizi, Başbakanımızı, Genel Başkanımızı ve 12 yıldır Türkiye'yi hayal edilemeyen noktalara getiren bu güzel insanı, bu milletin adamını 10 Ağustos'ta sandıklarda ilk kez halkın seçtiği cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü'ne taşımaya hazır mısınız?" diye sordu.

İftara, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, AK Parti Bolu milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu İl Başkanı Yüksek Coşkunyürek, ilçe belediye başkanları ile partililer katıldı.

parti başkanlığı mı?
 // kudret tosun
galiba genel başkanlık için göz kırpmış...
07 Temmuz 2014 Pazartesi 11:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler