YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li Saral: "Kürkçü'ye üç beş yumruk salladım"
AK Partili Oktay Saral, dün karıştığı meclis kavgasını bir televizyon programında anlattı. Saral; "Sebahat Tuncel'e vurmadım sadece ittim ama Ertuğrul Kürkçü'ye 3-5 yumruk salladım" dedi.
AK Parti'li Saral: "Kürkçü'ye üç beş yumruk salladım"
18 Şubat 2015 / 21:25 Güncelleme: 18 Şubat 2015 / 23:28

TBMM Genel Kurulu'nda dün gece "İç Güvenlik Paketi" görüşmeleri sırasında iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında çıkan kavga kanlı bitti. Başkanlık divanındaki tokmağın da kullanıldığı kavgada 5 milletvekili yaralandı. İşte o tokmağı kullanan vekil, Nazlı Çelik'le Star Haber'in konuğu oldu. AK Parti İstanbul milletvekili Oktay Saral, Meclis'teki kavgayı canlı yayında anlattı.

Nazlı Çelik tokmağı gösterdi: "Alıp vurdunuz"

Meclis'te tokmak sallayan AK Partili Saral'a Nazlı Çelik, elindeki tokmağı gösterek "Ben anlamıyorum hakikaten bu tokmağı alıp vurdunuz. Bir şeker durumu var mı" diye sordu. AK Parti Grup Başkan Vekili Oktay Saral, "Böyle bir muhalefet olursa insan şeker hastası da olur" dedi.

"Sebahat Tuncel'i ittim, Ertuğrul Kürkçü'ye 3-5 yumruk salladım"

"Ben kavgacı değilim" diyerek kendini savunan Saral Çelik'in 'Yumruk attınız mı, tokmakla vurdunuz mu" sorularına "Evet attım. Ben açık konuşuyorum." yanıtını verdi.

Saral sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben sabrımın sonuna kadar bekledim. Sonra kürsünün oraya gittim. Hasip Kaplan dün normal bir insan olmadığını gösterdi. İnsanı çıldırtacak söylemler içerisinde bulunuyorlar. Pervin Buldan ve Sebahat Tuncel, Mustafa Elitaş'ı kıskaca almış.

Gittim Sebahat Hanım'a 'Utanmıyor musunuz? Sizin ne işiniz var burada.' dedim. Sebahat Tuncel'e vurmadım sadece ittim. Sonra Ertuğrul Kürkçü geldi. Yakasından tuttum. Hiçbir şey yapmadım. O benim yakamdan tuttu, ben onun yakasından tuttum biraz gittik. Hakaretvari konuşmaya başladı, 4-5 yumruk salladım. Yalan yok ben açık yüreklilikle konuşuyorum." diyerek o anları anlattı.

Özür sorusunu geçiştirdi

Saral, Nazlı Çelik'in "Özür dilemek ister misiniz" sorunu geçiştirdi.

Saral: "Tokmağı alıp salladım"

Saral, "Ben de çiçekliğin oraya takıldım. Düştüm. Musa Çam'ı da orada yerde uzanmış halde gördüm. Sonra baktım Ayşenur Hanım'ın makamında Aykut Erdoğdu, Mahmut Tanal vardı. Oraya gittim. Onlar bir şeyler aldı attı Recep Özel beye. Ben de anlık bir refleksle tokmağı aldım salladım. Aldım attım. Ama üzerlerine vurrup vurmadığımı bilmiyorum" dedi.

Daha önce de kavgaya karışmıştı

Oktay Saral, Türkiye'nin gündemine geçen yıl da yine TBMM'deki bir kavgayla gündeme gelmişti. Geçen yıl Ocak ayında da Saral, yine TBMM'de çıkan bir kavgada, attığı yumrukla CHP'li Bülent Tezcan'ın kaşını açmıştı. Saral'a, Tezcan'a attığı yumruk nedeniyle, TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamanın ardından "kınama" cezası verilmişti.

ak-partili-saral-canli-yayina-cikti-kurkcu-ye-3-6981516_4122_m.jpg

 

HABERLER.COM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler