YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li Özdağ: "Türkiye'ye çağ atlatacağız"
AK Parti'li Özdağ: "Türkiye'ye çağ atlatacağız"
21 Ekim 2015 01:54
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 1 Kasım genel seçiminde tek başına iktidar hedeflediklerini belirterek, “Türkiye’ye Allah nasip ederse çağ atlatacağız” dedi.

Özdağ, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin çalışmaları kapsamında bulunduğu Hollanda’nın Rotterdam kentinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Vesayetçi güçlerin Türkiye’yi dizayn etmeye çalıştığını ama buna izin vermediklerini kaydeden Özdağ, şöyle konuştu:

“Türkiye’yi ele geçirmek istiyorlardı. Oysa biz demokrasiye inanıyorduk. Sandıkla gelen sandıkla gitmelidir. Kimse tepeden inmemelidir. Ne asker ne Aydın Doğan ne Cem Uzan ne Fetullah Gülen, kimse tepeden gelmemelidir. Herkes halkla gelmeli, halkla gitmelidir. Gerçek demokrasilerde senaryoyu halk yazar. Bir tersane işçisinin çocuğu ilk defa sizin oylarınızla köşke çıktı, Cumhurbaşkanı oldu. Büyük bir başarı bu, destan. Tam 9 seçim kazanmış bir adam. Hani 'muhtar olamaz' diyorlardı ya. Evet oldu. Türkiye’nin muhtarı oldu.”

Özdağ, egemen güçlerin tek başına iktidar olmalarını istemediğini belirterek, şöyle devam etti:

“Neden? Çünkü biz 23,5 milyar borcu ödedik IMF’ye. Cem Uzanların borcunu ödedik. Onun gibi yüzlerce iş adamının… Türkiye’nin her yerinde hastaneler yaptık. Türkiye’nin 81 vilayetinde üniversite açtık. Türkiye’nin her yerine hava limanları açtık. Türkiye’nin her yerine barajlar yaptık. Hızlı trenler yaptık. Altay tankını yaptık. Almanya’dan tank alıyorduk. İnsansız hava uçağını İsrail’den alıyorduk. PKK ile mücadelede önce oraya sonra bize bilgi veriyordu. Biz yaptık insansız hava uçağını. Helikopterimizi biz yaptık. Değerli kardeşlerim 'bize çok oldunuz' diyorlar. Türkiye’ye Allah nasip ederse çağ atlatacağız.”

Türkiye’de kavga istemediklerini, partileri Allah ve millet rızasını kazanabilmek için bir araç olarak gördüklerine işaret eden Özdağ, ülkeyi zenginleştirme hedefleri olduğunu ifade etti.

“Amaç devletimizi güçlü yapmak” diyen Özdağ, şunları kaydetti:

“Bunun kavgasını yapıyoruz. Bu yaptıklarımızdan dolayı bize kızıyorlar. Ve PKK’yı da başımıza bunun için bela ettiler. Onları kullanıyorlar. Biz PKK ile dövüşmüyoruz. Biz PKK’nın içinde bulunan 10-15 ülkeyle dövüşüyoruz. PKK o ülkeler adına vekaleten dövüşen bir örgüt. Toprağımızı paylaşmayacağız.” 

Özdağ, bu kapsamda 1 Kasım genel seçiminin son derece önemli olduğuna dikkati çekerek, herkesi oylarını kullanmak üzere sandık başına gitmeye davet etti.

“Bu seçim hem istiklal hem de istikbal seçimi” ifadesini kullanan Özdağ, şu değerlendirmede bulundu:

“Vatanımız da tehlikede, ekonomi de tehlikede, demokrasi de tehlikede, dış politika da tehlikede kardeşlerim. Gelin bu tehlikeyi sandıkla aşalım. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olsun inşallah. İktidarımıza kimseyi ortak etmeyelim. Ne cuntacı askerleri ne kirli ve şantajcı medya patronlarını ve sermayedarları ortak edelim.” 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler