YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili Metiner: Kim ne derse desin PKK...
AK Partili Metiner: Kim ne derse desin PKK...
11 Haziran 2014 20:20
AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, PKK’nın kim ne derse desin Kürt vadisinde yeri yok, diye açıklama yaptı.

AK Partili Mehmet Metiner, Diyarbakır Lice'de cereyan eden olaylarla ilgili önemli tespitlerde bulundu.

Abdullah Öcalan’ı son tahlilde boşa çıkartmaya çalışan PKK’nın kim ne derse desin Kürt vadisinde yeri yok, diye açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, çözüm sürecinden en çok Kürt vatandaşların yararlandığını dile getirirken PKK’ya sert sözlerle yüklendi.

"PKK sadece kendini düşünüyor"

PKK’nın Kürt halkından ziyade, sadece kendini düşündüğünü ifade eden Metiner, PKK kendi istikbali ve iktidarı için Kürtlerin tümünü ateşe atmaktan kaçınmayacak kadar iplerini başkalarının eline vermiş bir örgüte dönüşmüş bulunmaktadır, dedi.
Metiner, 30 Mart öncesi paralel yapı siyaseti kasetler üzerinden belirlemeye kalkıştı. PKK ise Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde silah marifetiyle siyaseti şekillendirmeye veya siyasal sonuçlar devşirmeye çalışıyor. Ha kaset, ha silah, farketmez. Her iki paralel yapının da amacı aynı: AK Parti hükümetini devirmek ve çözüm sürecini sabote etmek. PKK içindeki paralelcilerin veya şahinlerin yöneldikleri istikamet, her iki yapının iplerini elinde tutan güç odaklarının da aynı olduğunu gösteriyor. Her iki paralel yapının, dahası Ergenekoncu-ulusalcı tüm odakların Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı konusunda ortaklaşıyor olmaları da ayrıca manidardır, sözlerini kullandı.

"Şımarık PKK yanlış bir hesabın içerisinde"

Çözüm süreci Kandil’deki paralelcilerin şiddet politikasına rağmen kararlılıkla devam edecektir, sözleriyle AK Parti hükümetinin çözüm süreci karşısındaki kararlığını savunan Metiner, Kandil’de ipleri ellerinde tutanların yanlış bir hesabın içerisinde olduğunu iddia etti. Çözüm sürecinin PKK’nın şımarıklıklarına ve şiddet politikasına müsamaha gösterilecek bir süreç olmadığını dile getiren Metiner, bölge halkının gerçeklerin farkında olduğunun da altını çizdi. Metiner sözlerine şöyle devam etti:

"Sürecin nimetlerini Kürt halkı tadıyor"

“Herkes bilsin ki Kürt halkı çözüm sürecinin nimetlerini tatmaya başladı. Ve artık Kürt anneler PKK’nın dağda kalmasını gerektiren hiçbir amacının kalmadığını görüyor. O yüzden yürekli bir biçimde meydanlara çıkıp evlatlarını istiyor. Hem dağa kandırılarak çıkartılan evlatlarını, hem de hala dağlarda bulunan evlatlarını.”

Metiner: PKK çözüm sürecini istemiyor

PKK’nın, çözüm sürecinde sona yaklaşıldığı bir dönemde süreci bozduğuna dikkat çeken Metiner, PKK'nın“Kürtlük Vadisi”nde de demokrasi vadisinde de yeri olmadığını bir kez daha ispatladığının altını çizdi.

Turklerle Kurtler Kardes
 // Baris
Giden her iki tarafinda evlatlari, acilar ayni vatan ayni ,amac kardes kavgasi ve bundan nemalan dis mihraklar, ama Turk ve Kurtler uyandi....
12 Haziran 2014 02:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler