YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili Metin Külünk'ten şok Gülen Hareketi iddiası
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Gülen Hareketi'yle ilgili olay çıkaracak iddialarda bulundu.
AK Partili Metin Külünk'ten şok Gülen Hareketi iddiası
12 Ocak 2015 / 20:30 Güncelleme: 12 Ocak 2015 / 21:29

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “Paralel Çete Paris saldırıları üzerinden Türkiye düşmanlığı yapıyor ve İslamofobiyi körüklüyor. Avrupa’da İslamofobik kuruluşlarla içiçe faaliyet gösteriyor ve kapı kapı dolaşarak Türkiye düşmanlığı yapıyorlar" dedi.

Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan'a konuşan Metin Külünk'ün Gülen hareketi'yle ilgili açıklamalarının ilgili kısmı şöyle:

Gülen Hareketi kapı kapı dolaşıyor

-Siz Avrupa'yı yakından takip ediyorsunuz. Paralel yapının elemanları Avrupa'da ne tür faaliyetlerde bulunuyor?

Bir yıldır bu Paralel ihanet çetesi Avrupa'da kapı kapı dolaşıp "Türkiye'de giderek İslamcılaşan, cihatist, terör örgütlerine destek veren bir yönetim var. Türkiye sizden uzaklaşıyor, gerçek muhatabınız biziz, bunları indirin bizi getirin" propagandası yapıyor.

Önce solla işbirliği yaptılar, şimdi Gülen Hareketi ile işbirliği

-Peki Avrupa'da Paralel yapı etkili mi?

Avrupa'da sokakta halkta karşılıkları yok. Paralel ihanet çetesi oligarşik, bürokratik ve korsan ticari bir yapıdır. Avrupa'da sürekli Türkiye'yi kötüleyerek karşımıza çıkıyor. Geçmişte PKK ve marjinal sol örgütlerle iş yapan Avrupa'daki Türkiye karşıtı lobi şimdi Paralel Yapı ile Türkiye düşmanlığı yapıyor. Paralel yapının bütün ülkelerde haber sitesi var. Bir Hollandalı sabah kalktığında Paralel İhanet Çetesi'nin sitesinden Türkiye'yi takip ediyor. Karşıda ulusal güvenliğimizi tehdit eden bir yapı var. Burada devletimiz ile Avrupa'daki Türklerin el ele vermesi lazım.

Erdoğan'ı rahatsız eden her şey paralelleri mutlu eder!

-İslam karşıtı gruplarla Paralel yapının ilişkileri hangi düzeyde?

İslam karşıtı gruplarla Paralel Yapı ile içiçe çalışıyor. PEGİDA'nın eylemlerinden Paralel çete eylemlerinden hoşnut olduklarını biliyorum. Türkiye'yi ve Recep Tayyip Erdoğan'ı rahatsız eden her eylem Paralel çeteyi mutlu eder. Paris'teki saldırıdan Paralel çete mutlu oldu.

Bu saldırı üzerinden Türkiye aleyhtarlığı yapıyorlar. "Bakın bu eylemi yapanları Recep Tayyip Erdoğan hareketi destekliyor" propagandası yapıyorlar. Attıkları tweetlere bakın. Eylemlerin sonuçlarından Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet ederek faydalanıyorlar.

21:18
 // İlker
Erdoğanı rahatsız eden herşey bizi (türkiyenin%50)de rahatsız eder....
12 Ocak 2015 21:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler