YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Partili meclis üyeleri salonu terketti
Ak Partili meclis üyeleri salonu terketti
11 Şubat 2013 18:34
Zonguldak Belediyesi Meclis Toplantısı’na AK Partili Meclis üyeleri damgasını vurdu. AK Parti’li üyeler, CHP’li üyelere “Sizinle mahkemede hesaplaşacağız” diyerek salonu terk etti.

Zonguldak Belediyesi Şubat Ayı 3. Toplantısı Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi. Yoklamanın ardından konuşan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Belediye Meclisimizin Şubat ayı toplantısının üçüncü birleşimini belediyemiz ve şehrimiz için hayırlı olması dileğiyle açıyorum” diyerek toplantıyı açtı.
 

Belediye Meclisi Toplantısı’nın AK Parti Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Abdullah Karagüzel, Belediye Başkanına yetki verilip verilmediği konusunda hem fikir olmadı. Bunun üzerine AK Partili Meclis Üyesi Karagüzel, “Geçtiğimiz oturumda burada bir uyarıda bulunmuştuk. Uyarılarımız çerçevesinde meclisi terk etmiştik. Tabi bu zaman diliminde gerek CHP Grup Başkanvekili, gerek komisyon Başkanı Engin Marangoz ile neye karşı çıktığımızı, neleri meclise yanlış getirdiğimizi paylaşmış o maddeleri çekerseniz meclis oturumuna katılacağımızı söylemiştik. Ama söylediklerimizi duymuyorsunuz. Artık sizinle mahkemede hesaplaşacağız. Aralık ayının 14’ünde sözleşme imzalıyorsunuz. Aynı işlerle gelip belediye meclisinde yetki istiyorsunuz. Belediye meclis üyeleri sizin iradeniz yok mu? Eğer belediye başkanına güveniyor olsaydınız o zaman ona yetki verseydiniz. Bu gün bu yapılan iş yasa dışıdır. Sizi uyarıyoruz. Sizinle mahkemede hesaplaşacağımızı beyan edip bu salonu terk ediyoruz” diye konuştu.
 
Bunun üzerine CHP Belediye Meclis Üyesi Adil Bahadır ise “Bu arkadaşları bu protestolarını yapıyorlar. Protesto etmeleri hiç önemli değil. Halk bize burada görev vermişse hep beraber çözelim. Zonguldak’ta yapılanları herkes görüyor. Protesto etmekle çözüm olmaz” dedi.
 
Duruma tepki gösteren Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise “Yüce meclisi bu şekilde protesto etmenin kimsenin hakkı yok. Yetki konusunda, arkadaşlar tabii ki başkanlarına bana güvendiklerini ben çok biliyorum. Ve teşekkür ediyorum. Kimseye güvenip güvenmeme konusunda başkasına soracak halimiz yok” şeklinde konuştu.


İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler