YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili Kapusuz'dan sert tepki
AK Partili Kapusuz'dan sert tepki
11 Ağustos 2014 23:19
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, "AK Parti hareketinin ortaya çıkmasında ciddi emek sarf etmiş Abdullah Gül'ün AK Parti'ye geri döneceğini açıklamasını 'sorumsuzluk' olarak nitelendirenlerin art niyetli olduğunu düşünüyorum" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "AK Parti'ye geri döneceğini" açıklamasını "Sorumsuzluk" olarak nitelendirenlerin art niyetli olduğunu belirterek, "AK Parti'de şu an milletvekilliği yapmak böyle hadsiz ve nezaketsiz açıklamalar yapma cüretini kimseye vermez. Sayın Abdullah Gül'ün bu hareket için hiçbir zaman 'bölen' olmayacağından bilakis 'birleştiren' olacağından hiç şüphem yoktur" değerlendirmesinde bulundu.

Kapusuz, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada,Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, "Görev süresi bittiğinde kurucusu olduğu partiye geri döneceği"ne ilişkin açıklamalarından birilerinin rahatsız olduğuna değinerek, "Doğrusu bu kesimlerin niye rahatsız olduğunu anlamış değilim" ifadesini kullandı.

AK Parti'nin kurucusu olan, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve bakanlık yapmış Gül'ün AK Parti'ye dönmesinden daha doğal bir şey olmayacağına dikkati çeken Kapusuz, şu ifadeleri paylaştı:

"Ne yani, birileri Sayın Abdullah Gül'ün CHP ya da MHP'de siyaset yapacağını mı zannediyordu  Kişisel olarak ben, Sayın Gül'ün bu açıklamalarını gayet yerinde buluyorum. Sayın Gül'ün bu beyanatları bir takım çevrelerin 'AK Parti bölünüyor' spekülasyonlarına karşı güzel bir cevap olmuştur.

Bu süreçte parti dışından fitne üretmeye çalışan bazı kesimlere karşı uyanık olmalıyız. Özellikle AK Parti içerisindeki dava arkadaşlarımızın partiye zarar verecek açıklamalardan uzak durması gerekiyor. AK Parti hareketinin ortaya çıkmasında ciddi emek sarf etmiş Abdullah Gül'ün AK Parti'ye geri döneceğini açıklamasını 'sorumsuzluk' olarak nitelendirenlerin art niyetli olduğunu düşünüyorum."

"Sembol isimlere karşı siyasi nezakete davet ediyorum"

Partinin kuruluşunda büyük emeği geçmiş, her türlü siyasi riski alarak davaya hizmet etmiş Gül'ü hedef alan açıklamaları yanlış bulduğunu belirten Kapusuz, "Sayın Abdullah Gül'e 'sorumsuz açıklamalar yapıyor' suçlamasını yöneltenleri bu hareketin sembol isimlerine karşı siyasi nezakete davet ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Bazı AK Parti'li milletvekillerinin Gül'ün açıklamasıyla ilgili yorumlarını da eleştiren Kapusuz, şunları kaydetti:

"AK Parti'de şu an milletvekilliği yapmak böyle hadsiz ve nezaketsiz açıklamalar yapma cüretini kimseye vermez. Sayın Abdullah Gül'ün bu hareket için hiçbir zaman 'bölen' olmayacağından bilakis 'birleştiren' olacağından hiç şüphem yoktur.

AK Parti hareketinin misyonunu özümseyen herkes bu davada makam, koltuk ve kişisel hırsın söz konusu olmayacağını bilir. Bugüne kadar gücünü halktan alan AK Parti hareketi, bundan sonra da halkın çizeceği istikamete göre hareket etmeli ve halkta karşılığı olan bir karar vermelidir. Dolayısıyla bugüne kadar sürekli istişare mekanizmasını çalıştıran AK Parti bu süreçte de aynı yolu takip etmektedir. Neticede Partimiz ve milletimiz için en doğru karar verileceğinden kimsenin şüphesi olmasın."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler