YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili kadınlara saldırı
AK Partili kadınlara saldırı
27 Nisan 2013 14:19
Adana’nın Kozan ilçesinde parti çalışmaları kapsamında gittikleri ev ziyareti sırasında bir şahsın sözlü ve fiili saldırısına uğrayan AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz ve yönetim kurulu üyeleri, saldırgan hakkında şikayetçi oldu.

Parti faaliyetleriyle ilgili çalışmalar sırasında Cumhuriyet Mahallesi Taştekin Sokak’ta Mehmet Emin K. adlı bir kişinin sözlü ve fiili saldırısına maruz kalan AK Parti Kozan İlçe Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz, olayın faili Mehmet Emin K.’den şikayetçi oldu.

Hakaretten bir gün gözaltına alınan Mehmet Emin K., daha sonra savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili; Belediye Başkanı Kazım Özgan ve Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz'ın da katıldığı bir basın toplantısı düzenleyerek saldırıyı kınadı.

Toplantıda kendisine yapılan fiili saldırıyı anlatan AK Parti Kozan İlçe Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz, “Partimizin kadın kolları mahalle çalışmaları kapsamında 24 Nisan Çarşamba günü saat 17.30 sıralarında bir hemşehrimizin adresini arıyorduk.

Bu adres araması sırasında bir kişi tarafından önce partimize, daha sonra şahsıma yönelik sözlü ve fiziki saldırı gerçekleşti. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin başörtüme elini uzatması ve başörtümü çekiştirmesi kabul edilemez bir gerçek olduğundan bu olayı kamuoyu nezdinde paylaşmak istedim. Bu saldırı ile ilgili olarak adli süreç başlamıştır.

Sonuna kadar davamın arkasında olacağım. Bu tür saldırılar bizleri çalışmalarımızdan alıkoyamayacağı gibi daha azimli ve mücadeleci bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmemize vesile olacaktır. Olaydan sonra o şahıstan davacı oldum” dedi.

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili de, “Kadın kollarımıza yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı tamamen insanlık dışı bir davranıştır. Söylenecek söz bulamıyoruz. Halkımız için bizzat önemli olan kritik bir süreç içerisindeyiz. Partimiz ilçe teşkilatı olarak gerçekleştirmiş olduğumuz bu çalışmamızı milletimizdesteklemeye devam ediyor. Ancak MHP’li olduğunu iddia eden bir şahıs Kadın Kolları Başkanımız Yurdagül Boyraz’a çalışmaları sırasında sözlü ve fiziki olarak saldırmıştır. Biz bu konu hakkında MHP İlçe Başkanı Ender Çulhacı’dan açıklama bekliyoruz. Acaba bu şahıs gerçekten parti teşkilatlarına üye mi, değil mi? Şayet böyle bir davranışı gerçekleştiren şahıs kendi partilerinde kayıtlı üye ise partilerinden ihraç edilmesini bekliyoruz. Eğer böyle bir davranışı gerçekleştiren bizim partimizden bir kişi olsa idi biz hemen o şahsı partimizden ihraç ederdik. Bu saldırıyı sadece kadın kollarımıza değil, tamamen partimize ve şahsıma yapılmış olarak kabul ediyoruz. Bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan da yapılan muameleyi "insanlık dışı" olarak nitelendirerek, “Ben MHP’lilerin bu tür saldırı gerçekleştireceklerine inanmıyorum. Tabii bu konuda da ilçe başkanından gerekli açıklamayı bekliyoruz. Bizler de Kozan Belediyesi olarak gerçekleştirmiş olduğumuz birçok çalışmamızda bu tür saldırılara maruz kalıyoruz.

Özellikle kentsel dönüşüm çalışmalarımızda personelimize yönelik muhalefetin de katkıları ile saldırılar gerçekleşmiştir ancak bu tür olaylar bizleri ve partimiz teşkilatını yıldıramaz. Bizler bu saldırılara boyun eğmeyeceğimiz gibi daha çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler