YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li İpek: "Hangi güç bunları yan yana getiriyor?"
AK Parti'li İpek: "Hangi güç bunları yan yana getiriyor?"
20 Temmuz 2014 00:31
AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, "Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'la MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yan yana. Bütün bunları hangi güç hangi irade yan yana getiriyor bilmiyorum" dedi.

Partisinin bir restoran'da düzenlediği "Vefa iftarı"na katılan İpek, CHP, MHP ve HDP'nin son torba yasası ile Soma'daki maden kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarına, yaralılara ve esnafa birçok hak getiren torba yasasını engellemek için sürekli yoklama istediklerini, meclisi kapatmaya çalıştıklarını söyledi.

"Torba  Kanun Tasarısı" çıkmasının Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın seçimlere avantajlı gireceği düşüncesinin olduğunu belirten İpek, "O nedenle bu kanun çıkmasın milletin de işine yaramasın diye sürekli yoklama istiyorlar. O yüzden bugün milletvekilleri buraya katılamadılar ama ne olursa olsun yola çıktığımız 12 yıldan beri, tüm engelleri aşarak geldik. Bu kanunu da çıkarıp bayrama gideceğiz. Çünkü birçok insan bu kanunu bekliyor, içinde halk, esnaf ve Soma mağdurları için birçok haklar var" ifadelerini kullandı.

30 Mart yerel seçimlerinde bütün partilerin hepsinin mağlup olduğunu belirten İpek, şimdi de ittifakın en büyüğünü yaptıklarını kaydetti. Bütün bunları hangi gücün hangi iradenin yan yana getirdiğini bilmediğini vurgulayan İpek, şöyle devam etti:

"Bütün 5 benzemezleri, 6 benzemezleri bir araya getirdiler ama nasıl getirdiler? Bende anlamadım. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'la MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yan yana. Bütün bunları hangi güç hangi irade yan yana getiriyor bilmiyorum ama birileri yan yana gelecek oturacaksınız ve o fotoğraf karesinde bir araya geleceksiniz diyorlar, neden? Çünkü Ortadoğu'nun bütün mazlum milletlerin umut bağladığı, bu milletlerin Türkiye'nin lideri dediği Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesinden korkuyor, onun için bir araya geliyorlar ama yine yenilecekler. Kime yenilecekler, millete yenilecekler."

"Osmanlı topraklarının önemli bir kısmında kan akıyor"

Geçmişte huzur dolu, bütün insanların huzur içerisinde yaşadığı yerlerin şu an kan gölüne çevrildiğine işaret eden İpek, bütün dünyanın bu duruma seyirci kaldığını ifade etti.

İpek, Türkiye'nin bu coğrafyada yeniden lider olması gerektiği belirterek, "Bütün dünyaya şunu söylemek istiyorum. Batı katillerini seçiyor. Eğer bir katil kendinin birlikte olduğu katil değilse ona düşmanlık gösteriyor. Ona insan hakları bildirgesini gösteriyor ve ona insan haklarını çok biliyormuş gibi davranıyor ama katil kendinden biriyse ona hiç sesini çıkarmıyor. Bugün İsrail'e çıkarmadığı gibi ama ne olursa olsun sonunda hak yerini bulacak ve bu zulümlerin tamamı sona erecek ama bunun için Türkiye'nin çok çok güçlü olması gerekir" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler