YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili Gül: MHP elini taşın altına koymalı
AK Partili Gül: MHP elini taşın altına koymalı
16 Ağustos 2015 07:29
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, MHP'nin sorumluluk alarak taşın altına elini koyması gerektiğini söyledi.

AK Partili Gül, Nizip ilçesinde muhtarlar ile düzenlenen toplantıya katıldı. Gaziantep eski milletvekili Mehmet Sarı, Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan ve AK Parti İlçe Başkanı Cuma Gündüz ile birlikte muhtarları dinleyen Gül, mahallelerde yaşanan sorunlara ilişkin notlar aldı.

Toplantıda gündeme ilişkin konuşan Abdulhamit Gül, AK Parti olarak tek başına iktidar olamadıkları 7 Haziran'ın ardından millete sırtlarını dönmediklerini söyledi. Seçim sonuçlarının ardından millete daha fazla yaklaşarak ortaya çıkan sorunları hep birlikte çözmeye çalıştıklarını ifade eden Gül, koalisyon konusunda da AK Parti olarak samimi davrandıklarını kaydetti. CHP'nin koalisyon görüşmelerinde şartlar öne sürdüğünü dile getiren Gül, MHP'nin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayarak şöyle dedi:

"Koalisyon konusunda AK Parti olarak samimi bir şekilde her türlü çabayı sergiledik ve Cumhuriyet Halk Partisi’yle yapılan görüşmeleri çok iyi bir hazırlıkla gerekli adımları attık. Ama CHP’nin 4 yıllık bir koalisyon şeklindeki öneriyle gelmesi bu konudaki görüşmeleri müzakere aşamasına götürmedi. 4 yıl gibi bir uzun sürenin koalisyon ortaklığında Türkiye’nin bu meseleleri çözme yerine yeni sorunlarla milletimizi karşı karşıya bırakacağı hepimizin gözü önünde cereyan etmiştir. Biz umuyoruz ki; pazartesi yapılacak olan görüşmelerde milletimiz için yine önemli bir netice ortaya çıkar. Ancak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı oturduğu yerden 'şunu yapın, bunu yapın' diye AK Parti ya da diğer partilere pozisyon biçmek yerine sorumluluk alarak ve taşın altına elini koyması ve MHP seçmeninin ve milletin vermiş olduğu oyların da gereğini yerine getirerek sorumluluk içerisine girmesi gerekir. Eğer böyle olursa Türkiye’de AK Parti’nin ortaya koyduğu iyi niyetli çabaları bir neticeye kavuşabilir’."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler