YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li Elitaş: Kılıçdaroğlu, müthiş şekilde k
AK Parti'li Elitaş: Kılıçdaroğlu, müthiş şekilde k
AK Parti'li Elitaş: Kılıçdaroğlu, müthiş şekilde k
27 Eylül 2008 / 09:27 Güncelleme: 27 Eylül 2008 / 00:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ve CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu arasında gerçekleştirilen "tarihi tartışma"nın yankıları devam ediyor. Kılıçdaroğlu, Fırat hakkında ortaya attığı iddialardan bir kısmına CHP'den milletvekili adayı adayı olan bir isim tarafından hazırlanan raporu dayanak göstermişti.


AK Partili Fırat hakkında rapor düzenleyen gümrük kontrolörü Bayram Çolak'ın 2002 ve 2007'de CHP'den milletvekili adayı olduğunu kabullenen CHP'li Kılıçdaroğlu'nun, basına dağıttığı bazı belgeler CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin lojistik desteğini gözler önüne serdi.


İki belge arasındaki fark


Mersin'deki şirketle ilgili bazı belgelerin Kılıçdaroğlu'na CHP'li belediye tarafından belediyenin faksından gönderildiği ortaya çıktı. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun, farklı yıllarda farklı olaylara ilişkin yargı kararlarını Fırat'ın şirketin yönetiminde olduğu döneme ilişkin kararlar gibi yansıtmaya çalışmasına tepkiler sürüyor.


AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kılıçdaroğlu'nun geçmişte iyi bir hesap uzmanı olduğunu hatırlatırken "Müthiş şekilde kamuoyunu aldatmıştır, kamuoyundan özür dilemelidir. Şu ana kadar hesap uzmanlığı veya devlette teftiş görevinde bulunmuş veya bulunacak arkadaşların kamuoyu ve mükellefler nezdinde güvenilirliğini kaybetmesine sebep olabilir" dedi.


Bugün

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler