YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili belediyelere 'vaat-icraat' karnesi
AK Partili belediyelere 'vaat-icraat' karnesi
04 Nisan 2015 19:21
Vekil adaylarının belirlenme sürecinin devam ettiği AK Parti'de, 30 Mart'ta göreve gelen belediye başkanlarının 'vaat-icraat karnesi' çıkarılıyor

Yoğun aday mesaisinin sürdüğü AK Parti'de bir yandan da yerel yönetimler için çalışma yürütülüyor. 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül koordinasyonunda yürütülen çalışma kapsamında belediye başkanları gruplar halinde Genel Merkez'de ağırlanıyor. Çalışmayla seçim öncesi verilen sözlerden ne kadarının tutulduğu tespit edilirken, tutulamayanların gerekçeleri de raporlar halinde değerlendiriliyor. Ayrıca halkın başkanların icraatlarına bakışı da dikkate alınıyor. İl il yapılan anketlerle, belediye başkanlarının çalışmalarının ne kadar halka ulaştığı, vatandaşların başkanların performansından memnun olup olmadığı ölçülüyor.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları da, kendi bölgelerindeki başkanlarla ilgili değerlendirme raporlarını sunuyor. Bütün bu bilgiler ışığında belediye başkanlarının performansı analiz ediliyor.

Başarılı bulunanlara Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun teşekkürleri iletilirken, performansı düşük olanlar, genel seçimlerde elde edilecek başarıda yerel yönetimlerin çalışmalarının büyük payı olduğu hatırlatılarak uyarılıyor. Ayrıca çok başarılı hizmetlerde bulunmalarına karşın, bu hizmetlerinin halk tarafından tam bilinmediği tespit edilen başkanlardan da gerekirse ev ev dolaşılarak icraatlarını anlatmaları isteniyor.

 

TÜRKİYE

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler