YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den uyarı
AK Parti'den uyarı
18 Haziran 2012 21:17
AK Parti'den, belediyelere israftan kaçının uyarısı.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından yayımlanan genelgeyle AK Parti'li belediyelerin yapacakları festival ve benzeri etkinliklerde parti ve kamuoyunun hassasiyetine dikkat edilmesi, kaynakların boşa harcanmaması ve israfa kaçılmaması talep edildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Hüseyin Tanrıverdi imzasıyla yayımlanan genelgede, yaz aylarında belediyelerce yapılan festival ve benzeri etkinliklerle ilgili bazı uyarılar yapıldı.

Genelgede, etkinlikler yapılırken kamuoyunun ve partinin hassasiyetlerinin dikkate alınması, kaynakların boşa harcanmaması ve israftan kaçınılması gerektiği vurgulandı.

Etkinlikler yapılırken, yöresel hassasiyetlerin de dikkate alınması gerektiği belirtilen genelgede, şu ifadelere yer verildi:

''Kimi zaman festival, kimi zaman şenlik adı altında düzenlenen organizasyonlarda bazı konulara dikkat edilmediği, halkımızın tepkisine neden olan uygulamalara şahit olmaktayız. Etkinliklerde yapılacak her türlü programların tüm detaylarına dikkat edilmelidir. Özellikle ilçe ve belde belediyelerinin bu konuda hassas olması gerekiyor. Belediyeler, etkinliklerini kamuoyunda polemik konusu olmayacak bir şekilde organize etmeli, yüksek ücretlerle sanatçı getirilmemelidir. Düzenlenecek etkinliklerde çevredeki hasta ve cenazeler ile ibadet saatlerine dikkat edilmeli, sponsor destekli de olsa israftan kaçınılmalıdır.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler