YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den teşkilatlarına seçim talimatı!
AK Parti'den teşkilatlarına seçim talimatı!
15 Temmuz 2016 11:05
AK Parti, 2019’da yapılacak üç seçim ve muhtemel anayasa referandumu için hazırlıklara başladı.

2019’da, yerel ve genel seçimlerin yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı seçimi de yapılacak.

Ayrıca, o zamana kadar, muhtemel bir anayasa ve başkanlık referandumunun da gündeme gelmesi bekleniyor.

Dört ayrı sandıktan çıkacak sonuçlar, Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümü olan 2023’e giden yolda nasıl bir yönetiminin olacağını da gösterecek.

İstikrarın devamı, yürütülen projelerin kesintiye uğramaması, AK Parti’nin dinamizminin ve hizmetlerinin sürmesi bakımından hayati görülen seçimler ve referandum için teşkilatın da gerekli hazırlığı yapması için karar alındı. 

İL BAŞKANLARINA TALİMAT 

Başbakan Yıldırım başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde de il ve belediye başkanlarına yapılması gereken çalışmayla ilgili talimat verildiği öğrenildi. Bu kapsamda il başkanlarından, AK Parti’ye oy vermeyen kesimlerin neden tercih etmediği, hassasiyetlerinin ve beklentilerinin ne olduğu, ne tür çalışmalar yürütülmesi gerektiği konularında araştırma yapmaları istendi. İl başkanları, bu konularda yaz döneminde yürütecekleri çalışmaların sonuçlarını parti yönetimine rapor olarak sunacak.  

Kanaat önderleri ile konuşulacak

Parti yönetimi, bu çalışmalara paralel olarak, kamuoyu araştırmalarıyla halkın nabzını tutacak. 

HASSAS KONULAR

AK Parti’ye oy vermeyen seçmenin hassasiyetleri belirlenerek, uzmanlar ve kanaat önderleriyle birlikte ne tür politikalar üretilmesi gerektiğine odaklanılacak. Ayrıca, geçen yıl yapılan iki seçim esnasında aksaklık görülen yerlerle ilgili tespitler de değerlendirmeye alınacak. Sorunlu noktalar hızla düzeltilecek. 

1
 // 1
o referandumda geçecek tek bir üstü kapalı anlasilamayan yada dayatilmaya çalışılan bir madde olursa yada yeteri kadar ayrıntılı bir biçimde geçecek kanunlar aciklanmazsa kimsenin oy vermemesi ıcın elimden gelen iknayı yaparım. .....
15 Temmuz 2016 16:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler