YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den sürpriz iptal
AK Parti'den sürpriz iptal
09 Eylül 2015 16:11
AK Parti, cumartesi günkü kongre öncesinde yapacağı iki günlük “kongre çalıştayı”nı sürpriz bir kararla iptal etti. İptal kararında son günlerdeki şehit haberleri etkili oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açış konuşmasıyla ATO Congresium'da yapılması planlanan çalıştayın iptal kararında son günlerdeki şehit haberleri etkili oldu.

Hürriyet'te yer alan haber şöyle:

“Bu toplantıya milletvekillerimizin yanı sıra il ve ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız da katılacaktı. Ancak şu anda birçok ilde, ilçede şehitlerimiz var, bu şehitlerimizin cenaze törenleri var. Tabii ki milletvekillerimizin ve teşkilat yöneticilerimizin şehitlerimizin aileleriyle birlikte olması gerekiyor.

Onun için böyle bir ortamda bütün milletvekillerimizle birlikte teşkilat yöneticilerimizin, cumartesi günkü kongre de düşünülecek olursa üç gün boyunca Ankara'da toplanması uygun olmayacaktı. Onun için iptal edildi, sonuçta böyle bir toplantı ileriki bir tarihte de yapılabilir” dedi.

AK Parti'nin eski ve yeni vekillerin yanı sıra MKYK üyeleri, kurucular, il ve ilçe teşkilat yöneticileri ile belediye başkanlarından oluşan 4 bine yakın katılımla yarın ve ondan sonraki gün yapılacak çalıştayda çözüm sürecinin yanı sıra, “demokrasi ve toplumsal uzlaşma, şeffaf devlet, sosyal devlet, ekonomi, dış politika, kadın ve gençlik” konularında sunumlar yapılıp tartışılması planlanıyordu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler