25 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın189,011
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1387
 • İstanbul21 °C
 • Ankara21 °C
 • İzmir25 °C
 • Konya20 °C
 • Adana25 °C
 • Antalya25 °C
 • Diyarbakır25 °C
 • Bursa21 °C
 • Kayseri19 °C
 • Kocaeli14 °C
 • Şanlıurfa27 °C
 • Gaziantep23 °C
 • İçel26 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den siyasette bir ilk daha
AK Parti'den siyasette bir ilk daha
09 Temmuz 2016 14:40
AK Parti, teknolojinin imkanlarından yararlanarak, eğitimde uzakları yakın yapan, mesafeleri kaldıran uzaktan eğitim programını, partinin geleneği haline gelen siyaset akademisine taşıyor.

AK Parti Ar-Ge'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk dersin Başbakan Binali Yıldırım tarafından verilecek siyaset akademisinin 11 Temmuz'da başlayacağını söyledi.

AK Parti'nin politikasında eğitimin önemli bir yere sahip olduğunu ve bu doğrultuda siyaset akademisine ciddi bir önem verdiklerini aktaran Hotar, diğer partilerde ise bu şekilde geleneksel hale gelen ve geniş kapsamlı bir uygulamanın olmadığını ifade etti. AK Parti olarak ilk ve devamlılığı olan bir programı yapmanın gururunu yaşadıklarını belirten Hotar, akademi ile 50 bin katılımcıya ulaştıklarını, 30 bin katılımcıya da başarı belgesi verdiklerinin altını çizdi.

Hotar, siyaset akademisi kapsamında birinci, ikinci ve üçüncülerin güzel ve özel hediyelerle ödüllendirdiklerini dile getirdi. 

Akademi kapsamında lisans üstü eğitim düzeyinde bir program hazırladıklarını vurgulayan Hotar, "Asıl amacımız, partilimiz olsun olmasın her yaştan, meslekten her bir vatandaşımızın eğitime olan ilgilerini bir sertifikaya dönüştürmek ve onların bu ilgilerini sürekli hale getirebilmek, tazeleyebilmek." dedi.

Uzaktan eğitim imkanı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar, bu dönem siyaset akademisinde bir ilke imza atacaklarını ifade etti. Mesafe ve zaman kavramları nedeniyle siyaset akademisine katılamayanlar için teknolojinin imkanlarını seferber edeceklerini aktaran Hotar, "Bu dönem ilklerimiz var, bunlardan bir tanesi uzaktan eğitimle ders programı. İlk etapta iki dersimizi uzaktan eğitim ile vereceğiz. Özellikle çalışan katılımcılarımızın daha uzun saatlerini kurs yerinde geçireceğine evinden, iş yerinden istediği saatte bu dersi almasını, katılmasını sağlamak istiyoruz." diye konuştu.

Nükhet Hotar, yeni dönem için 10 ana başlıkta 60 alt konuda ders verileceğini ifade etti. 

Akademide deneyimler paylaşılacak

Bu dönem deneyim paylaşımları programını da uygulayacaklarını anlatan Hotar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kendi alanında söz sahibi, deneyimli, ünlü kişileri, belediye başkanları olabilir, bakan ya da genel başkan yardımcıları zaten otomatikman programımızın ayrılmaz parçaları, yazarlar, edebiyatçılar, sanatçılar, bilim insanlarını deneyimlerini paylaşmaları için derslerimize davet edeceğiz. Önemli akademisyenlerimiz, iş adamlarımız derslerimizde yer alacak. Hedefimiz, akademik derslerimizle, teorik bilgilerimizle bilinmeyenlerin yerini doldurmak, bilinenleri hatırlatmak, pratiğe ve kişisel eğitime yönelik uygulamalarımızla katılımcıların kendi hayatlarına dokunarak onların bir tık daha öne çıkmalarını sağlamak, eğer bunu başarabilirsek ne mutlu bize."

Akademi için ciddi bir katılım söz konusu olduğunun altını çizen Hotar, asıl programın eylül ayından itibaren başlayacağını, temmuz ayı ortalarında ise 15 ilde eğitim çalışmalarını başlatmayı planladıklarını bildirdi.

Akademideki programlarda, kişisel gelişim, etkili iletişim, zaman yönetimi, karar verme teknikleri, diksiyon, mazereti ortadan kaldıran çalışma yöntemleri gibi konuların yer alacağını belirten Hotar, "İlk dersi Başbakanımız verecek. Daha önce ilk dersleri kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız verirdi, gelenek haline gelmişti, şimdi Sayın Başbakanımız da bu konuya özel bir hassasiyet gösteriyor, 11 Temmuz'da Ankara İl Başkanlığımızda ilk dersi verecek." dedi.

 

AA

...
 // sena
ilk yorumun sahibi doğru yerden yakaladın bi de akp tarihini tarafsız olarak araştır neler nelr göreceksin......
09 Temmuz 2016 Cumartesi 17:51
Çok yerinde
 // Rasim DUMAN
Bilhassa Genel Târih-İslâm Târihi-Selçuklu Târihi-Osmanlı Târihi-Yakın Târih- Siyâsî Târih- Askerî Târih-Sanat Târihi, Coğrafya, Edebiyât , İçtimâiyyât, Dinî İlimler - Tasavvuf - Mûsikî başta olmak üzere hem mânevî ilimlerle hem de müsbet ilimlerle ilgili, "olabildiğince teferrutlı" bilgiler verilmeli, Siyâsetçi dediğimiz insanların "genel kültürleri" en yüksek seviyede olmalıdır. ...
09 Temmuz 2016 Cumartesi 15:36
1
 // 1
Ak partiliyim ancak bişi dikkatimi cekti ampul tek göze,7 tane ışık saçan çizgi malum, ampulun içindeki telde simgesel olarak Firavun'un 5 elementi gösteren asasina benzettim ......
09 Temmuz 2016 15:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler