YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den seçimlerde ilkler listesi
AK Parti'den seçimlerde ilkler listesi
07 Nisan 2015 11:13
Paralel Yapıyla mücadele ilk kez AK Parti'nin seçim beyannamesinde yer alacak.

Paralel Yapı beyannamede 'iç tehdit' unsuru ve örgüt olarak nitelendirilecek. Ayrıca partinin üst kadrolarında görev alan bazı isimler ilk kez AK Parti listelerine girdi.

AK Parti, 7 Haziran seçimleri için aday listesini bugün Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edecek. Listelerin verilmesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu 15 Nisan'da AK Parti Genel Merkezi'nde düzenleyeceği geniş katılımlı toplantıyla hem partisinin adaylarını tanıtacak hem de seçim beyannamesini kamuoyuna sunacak. Yaklaşık 100 sayfadan oluşan beyannamede ekonomiden dış politikaya, Çözüm Süreci'nden yeni anayasaya ve mega projelere kadar AK Parti'yi 2023'e taşıyacak vaatler yer alacak.

İç tehdit, örgüt!

Seçim beyannamesinde bir de ilk yaşanacak. Devletin bütün kurumlarına sızan, Milli Güvenlik Kurulu'nda Türkiye için bir tehdit olarak nitelendirilen ve Kırmızı Kitaba iç tehdit olarak giren Paralel Yapı ile mücadele ayrı bir başlık olarak beyannamede yer alacak. Paralel Yapı'nın siyasi bir temsil yetkisine sahip olmadan, kamu gücünü kullanarak, demokratik siyaseti tahrip etmeye yönelik eylemler gerçekleştirdiğine vurgu yapılacak. İç tehdit unsuru ve örgüt olarak nitelendirilecek olarak yapının diğer ulusal güvenliği de tehdit eden faaliyetleri olduğu belirtilecek. Devlet kurumlarının bu yapıdan temizlenmesi için birçok yasal düzenleme ve operasyonların yapıldığına dikkat çekilecek beyannamede, kurumlardan bu yapı temizleninceye kadar mücadelenin devam edeceği vurgusu yapılacak.

AK Parti'de ilkler listesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hafta sonu yaptığı “liste mesaisi”nin ardından dün de kurmaylarıyla Genel Merkez’de buluşarak detayları gözden geçirdi. Partinin üst kadrolarında görev alan bazı isimler ilk kez AK Parti listelerine girdi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanlığı’ndan seçim nedeniyle ayrılan Efkan Ala, Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu, gibi isimler bu kez milletvekili yarışında yer alacak.

Öte yandan yasağın kalkmasıyla ilk kez AK Parti listelerinde başörtülü adaylara yer verilecek.

Paralel Meselesi
 // birisi
Şu anda hala paralel yapının yayın organlarına abone, çocuklarını hala bu yapının okullarına gönderen ak parti mensubu, ilçe yönetimi üyeleri,belediye meclis üyeleri,ak partili belediye başkanlarına danışmanlık yapanlar var.Eğer bir mücadele yapılacaksa partinin bu vatandaşlardan temzilenmesi gerekmektedir.Hala eğer cumhurbaşkanı ve hükümet bu yapıya galip gelemezse bizim halimiz nice olur şeklinde beklentisi olan ak partilililer var.Temizlik şart. ...
07 Nisan 2015 Salı 11:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler