YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den o vekillere soğuk duş
AK Parti'den o vekillere soğuk duş
21 Ocak 2015 20:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti'nin Yüce Divan oylamasında fireyi iki sebebe bağladı: 700 bin liralık saat ve Bakara tapesi...

A Haber'e konuşan Mehmet Ali Şahin, Yüce Divan oylamasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış için yapılan oylamada AK Parti'nin verdiği fireye dair çarpıcı itiraflarda bulundu. Şahin, AK Parti gurubundaki firenin üç eski Bakan'a ders vermek için ortaya çıktığını söyledi.

Eski Bakan Zafer Çağlayan'ın 700 bin liralık saati nedeniyle tepki oyları aldığını iddia eden Şahin "bir siyasetçi asgari ücretin daha yeni bin liraya çıktığı bir ülkede 700 bin liralık bir saat alamaz kardeşim. 700 bin liralık bir saati kolunda taşıyamaz." dedi. Böyle bir davranışın etik olmadığını kaydeden Şahin, Egemen Bağış için de çarpıcı ifadeler kullandı. Bağış'ın internete düşen tapelerinde Bakara suresi ile dalga geçtiği iddiasına göndermede bulunan Şahin "Kuran-ı Kerim'in bir suresi ile ilgili konuşmalarının hala milletvekillerinin içinde bir sızı olduğunu biliyorum" dedi.

İşte Şahin'in canlı yayındaki açıklamalarından satır başları:

700 bin liralık saati kolunda taşıyamaz

Kusura bakmasın bu eski Bakan arkadaşlarımız. Dobra dobra ve AK Parti'nin Genel Başkanvekili olarak konuşuyorum. Bir siyasetçi asgari ücretin daha yeni bin liraya çıktığı bir ülkede 700 bin liralık bir saat alamaz kardeşim. 700 bin liralık bir saati kolunda taşıyamaz. Bu siyasi etik açıdan çok yanlış bir davranıştır. 20-30-40 arkadaşımızın bu nedenle bir tepki oyu kullanarak bu şekilde davrandığını düşünüyorum.

Egemen Bağış'ın Bakara tapesi hala bir sızı

Bir diğer arkadaşımızın ise internette yayınlanan konuşmaları var. Kuran-ı Kerim'in bir suresi ile ilgili konuşmalarının hala milletvekillerinin içinde bir sızı olduğunu biliyorum. Gittiğimde konuşuyoruz. Buna bir tepkidir.

Üç Eski Bakan'a ders vermek istediler

Bu arkadaşlarımızın da gerekli sonucu çıkartması gerekiyor. Üç eski Bakan arkadaşımızdan fraklı olarak herhangi bir sorumluluğu olmadığı geniş şekilde kabul göre Erdoğan Bayraktar için 288 oy kullanıldı. Yoksa vekiller aynı tavırlarına devam ederlerdi. Üç eski bakan arkadaşımıza bazı kişisel kusurları zaafları ve etik olmayan davranışları nedeniyle bir ders vermek amacıyla bu şekilde davranıldığını düşünüyorum.

23:25
 // Anti paralel
Akp millervekilleri bile sacmaliyor bazen.Bakara ile dalga gecme olayi akla yatmiyo.Bu adam CHP de olsa kesin dogrudur derim.Cunku iclerinde namaz kılan bir elin parmağı kadar yoktur inanırım.Paralelin tapesi bu.gerçek olması inandırıcı değil....
22 Ocak 2015 23:25
02:19
 // Abdullah
Gardaş 700 binlik saat mi olur muş ya hayırdır bu saat sahibinden felan zeki herhalde...
22 Ocak 2015 02:19
02:17
 // Abdullah
Hani kardesim bu tape sahteyi ba-ka-ra hecelerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş felan diyordu teknoloji bakanı mi ney ışte o adam öyle demişti simdi de ak parti genel başkan vekili o ses kaydının doğru olduğu yönünde açıklama yapıyor bu nasil bir iş. Yanlış anlaşılmasın öz eleştiri yapıyorum...
22 Ocak 2015 02:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler