YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den Nazım Hikmet'li çağrı!
AK Parti'den Nazım Hikmet'li çağrı!
14 Eylül 2009 06:05
'Kürt açılımı' konusunda CHP'ye sürekli görüşme çağrısında bulunan AKP bu kez bam telinden vurdu. Nazım Hikmet'in dizeleriyle çağrı yaptı.
AK Parti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, ''Terörü çözme adına ilk defa ciddi bir tartışma yaşandığını'' belirterek, ''Ben yanmazsam, biz yanmazsak, Türkiye yarın nasıl düze çıkacak. Gelin bu işi beraber çözelim" dedi.

Bozdağ, Yozgat Valiliği tarafından özel idare sosyal tesislerinde bürokrat ve sivil toplum örgütü temsilcilerine verilen iftar yemeğine katıldı.

Bekir Bozdağ, iftarın ardından yaptığı konuşmada, ''demokratik açılım'' konusuna değinerek, şunları söyledi:

''Ülkemizde 25 yıldır terör var ama terörü ilk defa çözme adına çok ciddi bir tartışma yaşanıyor. Şimdiye kadar başka boyutlarıyla tartışıldı ama çözüm boyutuyla ilk defa tartışılıyor, geniş kapsamlı tartışılıyor. Bu da Türkiye'nin hayrına olan bir şeydir.''

''Türkiye'nin gücünü toplayıp, daha ileriye gitmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini'' söyleyen Bozdağ, şunları kaydetti:

BEN YANMAZSAM, BİZ YANMAZSAK

''Ben yanmazsam, biz yanmazsak, Türkiye yarın nasıl düze çıkacak. Sen riski göze almazsan, ben almazsam, biz almazsak sorunların üstesinden nasıl geleceğiz. Onun için herkes risk alacak, herkes bu işin üzerine gidecek. Biz, onun için diyoruz ki; Gelin biz beraber bu işi çözelim, gelin Türkiye'nin her yeriyle beraber, terör sorununu bu ülkenin gündeminden çıkaralım. Çağrımız onun üzerinedir, çalışmamız onun üzerinedir. Samimiyetimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu milletin, bu ülkenin bütün değerleri bizim başımızın tacıdır. Bizim derdimiz bu değerler hep yukarıda dursun, bizim derdimiz Türkiye hep yukarıda olsun, bizim derdimiz Türkiye birilerine kuyruk olan bir ülke değil, misyon sahibi, düzen kuran bir ülke olsun. Hem bölgesinde hem de dünyada söz sahibi olsun.''

Yozgat Valisi Amir Çiçek, Bozdağ ile iftara katılan AK Parti Yozgat Milletvekili Mehmet Çiçek'e, valilik tarafından hazırlatılan birer ''Şehitler Albümü'' hediye etti.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler