YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den Muş çıkarması
AK Parti'den Muş çıkarması
19 Haziran 2013 14:54
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili ve Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Faruk Işık tarafından organize edilen program kapsamında 35 kişiden oluşan AK Parti heyeti ‘Çözüm Süreci’ için Muş’a geliyor.

Yazılı bir açıklama yapan Faruk Işık, hasta bir zihniyetin oluşturduğu büyük bir sorunu sorun olmaktan çıkarmak amacıyla başlattıkları barış sürecine katkıda bulunmak amacıyla AK Partili ve özellikle batılı milletvekillerinden oluşan bir grubun Muş’u ziyaret edeceğini belirtti.

Heyet üyelerinin bölge insanıyla birebir görüşeceğini vurgulayan Işık; “Asırlarca insan olma üst kimliğimizi esas alarak her türlü etnik, dini, mezhebi farklılıklarımızla birlikte hepimizi kuşatan kadim medeniyet değerlerimizi içeren geniş dairenin kendisinden başkasını cehennem gören, her türlü farklılığı yok etmeyi amaçlayan hasta bir zihniyetin oluşturduğu büyük bir sorunu sorun olmaktan çıkarmak amacıyla başlattığımız barış sürecine katkıda bulunmak amacıyla AK Partili ve özellikle batılı milletvekillerinden oluşan bir grup Muş’u ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaretin amacı çözmeye çalıştığımız sorunun bizzat yaşandığı coğrafyayı görmek, orada yaşayanları tanımak, sorunu bizzat muhataplarından dinlemektir” dedi.

Ziyaretin 21 Haziran 2013 Cuma günü gerçekleşeceğini ifade eden Işık; “Son asır boyunca, ama özellikle de son 30 yıldır ülkemizin maddi ve manevi her türlü kaynağını tüketen, kardeşi kardeşe düşman kılan, bu toprakların tarihinde yaşanmış en kirli kavgayı bitirmeyi hedefleyen helalleşme ve kardeşliğimizi yeniden tesis etmek, bundan sonra tek bir ocak sönmesin, tek bir ana yüreği yanmasın diye başlattığımız bu sürecin hayırla sonuçlanmasına katkıda bulunmayı arzu ettiğimiz bu ziyaret bir önceki ziyaretin Doğu Anadolu halkasını oluşturmaktadır. 21 Haziran 2013 tarihinde düzenlenecek Demokratikleşme ve Çözüm Süreci toplantılarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın ile beraberinde çok sayıda AK Partili milletvekillerinden oluşacak 35 kişilik bir heyet tüm bölgenin buluşma noktası Muş ilimizde olacaklardır.

Heyet, sivil toplum kuruluşları ve Muşlu vatandaşlarımızla fikir alışverişinde bulunmak üzere il merkezi ve ilçelerimizde gruplar halinde ziyarette bulunacaklardır. Yapılacak ziyaretlerin ardından Muş’ta bulunan AK Parti heyeti akşam yemeğinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geleceklerdir” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler