YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti'den MHP'nin kalesine gol!
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na AK Parti'nin mi yoksa MHP'nin mi adayı olacak? AK Parti'nin adayı Ahmet Edip Uğur bu konuda oldukça iddialı...
Ak Parti'den MHP'nin kalesine gol!
25 Şubat 2014 / 06:50 Güncelleme: 25 Şubat 2014 / 10:12

2004-2009 yılları arasında AK Parti'nin; 2009-2014 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi'nin yönettiği Balıkesir 2013 yılında büyükşehir olmasından sonra hem hedefler hem de projeler ister istemez büyüyor. 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi AK Parti, MHP ve CHP arasında kıyasıya bir rekabetin olacağı kesin. MHP'li İsmail Ok'un hedefi, ikinci kez belediye başkanlığı koltuğuna oturmak. MHP'li Ok'un en büyük kozu halkla kurduğu sıcak temas…

CHP'nin adayı ise tecrübeli bir isim. Eski milletvekili Sami Sözat, büyükşehir belediyesinin almak için ter dökecek.

AK Parti ise, partinin kurucuları arasında yer alan ve uzun dönemdir AK Parti'de Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Ahmet Edip Uğur… Uğur, 30 Mart öncesi haber7.com'a iddialı açıklamalarda bulundu.

"MHP'li Başkan insanları kandırdı"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, AK Parti'nin 2009 yılında Balıkesir Belediyesi'ni MHP'li belediye başkanının attığı yalanlar yüzünden kaybettiğini açıkladı. MHP'li Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok'un 2009'da yapılan yerel seçimlerden önce insanları boş vaatlerle insanları kandırdığını dile getiren Edip Uğur, yerine getirilmeyen vaatler yüzünden Balıkesir'in son 5 yıl içerisinde çevredeki şehirlere oranla çok geride kaldığının altını çizdi.

"Ak Parti en yakın rakibine 10 puan fark attı"

AK Parti Genel Merkezi'nin yaptırdığı anketlerden bahseden Uğur'a göre AK Parti'nin oyu yüzde 41-42 civarında seyrederken. MHP yüzde 32 CHP ise yüzde 23-25 bandında yer alıyor.

MHP Ve CHP'yı kızıdıracak benzetme

2009 yılında CHP ile MHP arasında gizli bir ittifak olduğunu iddia eden Uğur, MHP ve CHP'ye ‘Kazanamayanlar Kulübü' yakıştırmasında bulundu. Uğur, genel merkezin dışında yapılan araştırma şirketlerinin anketlerinde de AK Parti'nin birinci parti olduğuna vurgu yaptı.

"Balıkesir'in Ak Belediyeciliğe ihtiyacı var"

Ege ve Marmara Bölgesi'nin tam ortasında yer alan Balıkesir'in yeniden AK Belediyeciliğe ihtiyacının olduğunu belirten Uğur, AK Parti'nin 2023 hedefleri arasında Balıkesir'in çok önemli bir noktada yer aldığına dikkat çekti. Uğur, Balıkesir'in Türkiye ve Avrupa'daki ticaretin merkez nakliye ve lojistik üssü olacağını, şehrin ikinci bir organize sanayi bölgesi kazandıracağını, kış, yaz, sağlık, kaplıca ve  doğa turizmindeki potansiyel kullanılarak milyonlarca turisti Balıkesir'e çekecek projelerinin olduğunu söyledi.

Bu da Balıkesir'in çılgın projesi

Balıkesir'in çılgın projesini hayata geçirmek için sabırsızlandığını sözlerine ekleyen Uğur, o projeden ise böyle bahsetti:

"Balıkesir'de yıllardır en büyük problem olan ve şehrin ortasından geçen 2 kilometrelik çay deresiyle ilgili çalışma içerisinde olacağız. Etrafa kötü koku yayan ve Balıkesir'e oldukça kötü bir hava bırakan bu dereyi islah ederek, etrafında insanlar için yaşam alanı oluşturarak, cafeterya, sosyal tesis, yeşil alan ve bisiklet yolunun olduğu bir proje peşindeyiz. Derenin islah edilmesinden sonra kayıklar burada yüzecek ve Balıkesir bambaşka bir yüze kavuşacak. Bununla ilgili olarak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüştük, inşallah bu güzelliği Balıkesirimize kazandıracağız."
AK Partili Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde ise,

-Şehir hastanesi
-Balıkesir'in birçok ilçesini birbirine bağlayacak raylı sistem
-Birçok adası olan Balıkesir'de kara ile adalar arasındaki ulaşımı sağlamak üzere BADO (Balıkesir Deniz Otobüsleri İşletmesi) projesi
-Bandırma ve Edremit'e iki üniversite
gibi projelerle Balıkesir'i İzmir ve Bursa ile yarıştıracak düzeye getireceklerine dikkat çekti.

 

HABER7

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler