YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na İstanbul cevabı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu "geçmişte büyük kentleri nasıl yönettiysek Türkiye'yi de yönetiriz" dedi, AK Parti’den jet gibi yanıt geldi. Pendik Eski Belediye Başkanı Erol Kaya, CHP zamanında "İnsanlar gusül abdestsiz dolaşıyordu" dedi.
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na İstanbul cevabı
26 Kasım 2014 / 17:50 Güncelleme: 26 Kasım 2014 / 17:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’daki bölge toplantısında yaptığı konuşmasında "İzmir'i, Aydın'ı ve Tekirdağ’ı nasıl yönettiysek, İstanbul'u da öyle yönetiriz." dedi ve ekledi: Geçmişte büyük kentleri (İstanbul) nasıl yönettiysek Türkiye'yi de büyük kentleri de öyle yöneteceğiz. 

CHP liderinin bu sözleri akıllara 1989-1994 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Nurettin Sözen’in yönetimini getirdi.

"İnsanlar gusül abdestsiz dolaşıyordu"

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasına AK Parti’den tokat gibi cevap geldi. 1994-2009 yılları arasında üç dönem Pendik Belediye Başkanı olarak görev yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, 1994 yılından önce Nurettin Sözen’in yönettiği İstanbul’da insanların gusül abdestsiz dolaştığını, gusül abdesti alacak suyu bulamadığını dile getirdi.

"Sözen zamanında banyo ve küvetlerde su depolanırdı" 

Daha geçen hafta İSKİ tarafından ‘90 saatlik su kesintisi yapılacak’ açıklaması yapıldığında insanların büyük tepki gösterdiğini ve Türkiye’nin ayağa kalktığını dile getiren AK Partili Kaya, Nurettin Sözen’in yönettiği İstanbul’da vatandaşların banyo ve küvetlerinde su depoladığını dile getirdi.

O zaman binaların ikinci katına suyun çıkarılamadığını hatırlatan Kaya, Pendik Belediye Başkanlığını kazandığım gün ‘Haftada bir gün mahallelere su vereceğim’ dediğimde insanlardan büyük alkış aldığını söyledi.

rs1-173.jpg

Kaya: Otobüs bekler gibi su beklerdik

Yine o dönemde şimdiki İETT durakları gibi su duraklarının olduğunu anımsatmama gerek kalmadığına vurgu yapan Kaya, otobüs bekler gibi su beklediklerini belirtti. 

İstanbul’da o dönemde çöp dağlarının oluştuğunu, bu çöplerin birçok hastalığa sebep olduğunun altını çizen Kaya, İstanbul Büyükşehir ile birlikte çöplerin delikli çuvallarla kireç doldurularak dezenfekte edildiğini açıkladı.

Kaya sözlerine şöyle devam etti:

“Hatırlarsanız Ümraniye Hekimbaşı’nda çöp dağı patlamış ve orada hala cesetler var. Tayyip Bey, Hekimbaşı’nı ıslah ederek oraya bir spor tesis kurdurdu. Çöplerin koktuğu ve patladığı insanların öldüğü, suyun içilmediği, insanlara gaz maskelerinin dağıtıldığı İstanbul’dan bahsediyoruz. İnsanlarımız böyle bir İstanbul’u hak etmiyor”

"İstanbullular artık kabus görmek istemiyor"

1994’te rüşvet, yolsuzluk ve yoksulluğun kol gezdiği her türlü hadisenin yaşandığını İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde insanların belediyeye uğramadan maaş aldığını sözlerine ekleyen Kaya, artık İstanbullunun kabus görmek istemediğini vurguladı.

Şimdinin İzmir'i 1950'ye dönmüş durumda

Kaya, eskiden Türkiye’den ‘şehir’ denilince aklımıza İzmir gelirdi. Ancak 20 yıldır CHP’nin yönettiği İzmir’de sokaklar 1950’li yılların sokaklarına döndü. Kılıçdaroğlu, İzmir’in neresiyle övünüyor, İzmir'de sokak sokak gezerse belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'nu mutlaka ikaz edecektir, dedi. 

"CHP'liler İstanbul'un tadını çıkarsın"

Son olarak Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Kaya, Nurettin Sözen'in yönettiği İstanbul'u değil çocuklarımız torunlarımız bile görmesin. Kılıçdaroğlu İstanbul'un havasını teneffüs etsin, CHP'liler İstanbul'da yaşamanın tadını çıkarsın, açıklamasında bulundu.

klkl.jpg

HABER7

17:51
 // v.s.
İnsanlar uyandi artik gunaydin haydi kalk uyan...............
26 Kasım 2014 17:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler