YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na ilk tepki
Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT iddiasının yankıları sürerken Ak Parti'den ilk tepki, Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan geldi. Elitaş, "Saçma sapan bir iddia...Operasyonla gelenler, operasyon korkusunu yüreklerinde hissediyorlar" dedi.
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na ilk tepki
21 Kasım 2014 / 19:33 Güncelleme: 21 Kasım 2014 / 20:11

 "Kılıçdaroğlu kendisi bir operasyonla geldiği için CHP'de rahatsız olan milletvekillerinin partisinden ayrılıp başka partiye gitmesini operasyonla değerlendirme durumuyla karşı karşıya" diyen Elitaş, Genel Başkan olarak başarısızlığından dolayı partinin küçülme sürecine girişinden başkalarına yük atarak, sorumluluğu başkalarına havale ederek kurtulmaya çalıştığını savundu.

Elitaş, "Önce kendi genel başkanlığını hakkıyla değerlendirmesi lazım. Partilileri tarafında da tartışılmalı bir haldedir. 4-4,5 yıldır genel başkan ama partiye hükmedememiş bir durumdadır" dedi.
 
Kılıçdaroğlu'nun; Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Dersim konusunda niye sessiz?" sözlerine, "Ben bu polemiğe girmek istemiyorum. Ben söylemiyorum ama başkaları benim adıma söylüyor" dediğini ifade eden Elitaş, "Basiretsiz, cesaretsiz, yeteneksiz bir genel başkan kendi söyleyemiyor, 'başkası benim adıma söylüyor' diyor. siyaset cesaret işidir. Siyaset, ilkelerini net bir şekilde ortaya koyma işidir.

Ama Sayın Kılıçdaroğlu kendisini bu konuda cesaretle açıklama durumu bulamadığından dolayı herhalde Sezgin Tanrıkulu'nu taşeron olarak kullanmaktadır. O zaman partisinin grup başkanvekilinin itirazlarını da kendisinin itiraz olarak değerlendirmek gerekir. Operasyonla gelen biri, operasyon korkusunu yüreğinde hissediyor" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler