YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti'den Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
Ak Parti'den Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
02 Şubat 2016 16:38
AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti kurultayında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiğini öne sürerek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları ile birlikte Aksaray Adliyesi'ne gelerek Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın'ı makamında ziyaret etti. 

Ak Parti heyeti ziyaret ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin kurultayında yaptığı konuşmadan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. 

AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, halk tarafından ilk kez seçilen bir cumhurbaşkanına bu kadar hakaret edilmesini kabul edemediklerini söyledi. 

Karata, "Sayın cumhurbaşkanımızı desteklemiş bir birey, vatandaş olarak sadece cumhurbaşkanı veya makamını değil, aynı zamanda halkın seçmen idaresine bir saygısızlık olarak gördüğümüz için Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduk" dedi.


DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler