YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den İzmir'de sürpriz hamle
AK Parti İzmir'de, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın talimatıyla her ilçede tüm sandıklara itiraz etti.
AK Parti'den İzmir'de sürpriz hamle
02 Nisan 2014 / 08:00 Güncelleme: 02 Nisan 2014 / 11:34

İzmir'de seçim gecesi torbaların mühürlenmediğini, ağzı açık şekilde taşındığını öne süren ve İl Seçim Kurulu'nda CHP'lilerle tartışan Ak Parti, hukuki mücadele başlattı. AK Parti İzmir'de 30 ilçe başkanlığına yazılı talimat vererek, tüm sandıkların tamamına itiraz edilmesini istedi.

Seçim işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Refik Uzun imzalı dilekçede "Sayın Binali Yıldırım'ın talimatıyla acilen tüm sandık sonuçlarının tamamına itiraz edilmesi ve oyların yeniden sayılmasının istenmesi gerekmektedir. Hukukçularınızla birlikte saat 15.00'e kadar gereğinin yapılmasını önemle ve acilen rica olunur" diye yazdı.

AK Parti, 10 farklı dilekçe örneği hazırlayarak, ilçe başkanlıklarına gönderdi.
AK Parti'nin seçim işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Refik Uzun, geçerli ve geçersiz oyların, zarfların yeniden sayılmasına karar verilmesini istediklerini söyledi.
AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve İzmir Il Başkanı Ömer Cihat Akay'ın hazır bulunduğu Bayındır'da 100 sandığa itiraz edildi. Şu anda sayım işlemi başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yanı sıra çok sayıda CHP'li de İlçe Seçim Kurulu'nda yer alıyor.

CHP iki ilçeye itiraz etti

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Selçuk'ta sandıkların yarısına, Menderes'te ise yüzde 40'ına itiraz ederek oyların yeniden sayımını istediklerini açıkladı. Seçim kurulları itirazları iki gün içinde karara bağlayacak.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler