YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti’den istifa edip CHP’ye geçtiler!
Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesi’nde, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Kara ile kurucu üye Hacı Bağcı, istifa ederek CHP’ye katıldı.
AK Parti’den istifa edip CHP’ye geçtiler!
10 Mart 2014 / 07:58 Güncelleme: 10 Mart 2014 / 11:41

AK Parti’den Ekinözü Belediye Meclis üyeliği için adayı adayı olan Abdulkadir Kara’nın geçen hafta istifa ederek, CHP’den meclis üyeliği için aday olmasının ardından AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı olan kardeşi Ömer Kara da, kurucu yönetim kurulu üyesi Hacı Bağcı ile birlikte AK Parti’den istifa etti. CHP’ye katılan Ömer Kara ile Hacı Bağcı, istifa gerekçelerini 17 Aralık operasyonu sonrasında AK Parti’nin tutumu olarak açıkl

Ömer Kara, çocuklarına haram yedirmemek için AK Parti’den istifa ettiğini belirterek, "Şu an Adalet ve Kalkınma Partisi’nden istifa etmiş buluyorum, kamuoyuna saygıyla duyuruyorum. Bu zamana kadar yapılanlardan çok rahatsız oldum. Ondan dolayı çocuklarıma haram yedirmemek için AK Parti’nde, yönetim kurulu üyeliğinden ve normal üyeliğimden istifa ediyorum. Siyasi hayatımı, çevremle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nde yapacağım" dedi.

Hacı Bağcı ise AK Parti’nin tutum ve davranışlarının kendisini rencide ettiğini savunarak, "Ben AK Parti kurucu üyesiyim. O günden bugüne kadar da partimde çeşitli kademelerinde görev yaptım. Ancak 17 Aralık’tan sonraki AK Parti’nin tutum ve davranışları ve Gülen hareketine yapılan haksızlık ve hatalar beni rencide etti, yüreğimi yaraladı. Onun için AK Parti’den istifa ediyorum, CHP’ye katıldım" diye konuştu.

Kara ve Bağcı, istifalarını açıkladıktan sonra CHP İlçe Başkanlığı’na giderek üye oldu.

 

DHA

DEGİDİN
 // AMEDLİ
ya avanta aldılar yada fetonun adamlarıdır )))...
10 Mart 2014 Pazartesi 13:05
10:15
 // Maliki
Cemaate yapılanlar yüreğini yaraladı da CHP mi tamir edecek o yüreği yüreksiz...
10 Mart 2014 10:15
İŞTE GÜLEN HAREKETİ
 // METGAZİANTEP
SİZDENDE BU BEKLENİRDİ ZATEN.CHPYE GEÇMEKTE GEÇ BİLE KALDINIZ.MENFAAT İŞLERİ BİTİNCE ÜLKEDE SATILMAYA BAŞLADI KAREKTERLERİDE.CHP+GÜLEN+BDP+MHP HİÇ FARKLARI YOK BENİM GÖZÜMDE ....
10 Mart 2014 Pazartesi 10:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler