YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den iki yeni yarışma...
AK Parti ARGE ve Gençlik Kolları başkanlıkları tarafından ''Slogan Benim'' ve ''Değişimin Farkındayız'' isimli iki yeni yarışma düzenleniyor...
AK Parti'den iki yeni yarışma...
07 Mart 2011 / 15:53 Güncelleme: 07 Mart 2011 / 15:53

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, yarışmaların tanıtımı amacıyla AK Parti Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, seçim sürecinde her partinin çeşitli sloganlar ürettiğini, bunu değişik gruplardan yaptığını belirterek, ''Biz de 'bunu neden çok geniş kitlelere sormayalım, çok farklı fikirlerden yararlanmayalım, ağırlıklı olarak genç dimağların sloganlarını kullanmayalım' diyerek 'Slogan Benim' adlı bir yarışma hayata geçirdik'' dedi.

Yarışmanın dün itibariyle başladığını, şimdiye kadar 2 binden fazla kişinin siteye üye olup sloganlarını ilettiğini kaydeden Denemeç, ''Sloganlar içinden seçiyoruz. Yarışma mart ayı sonuna kadar devam edecek. Yarışmada ilk 3'e girecek arkadaşlarımıza bilgisayar ödülümüz olacak. Burada değerlendirme jürisini parti içinden yapacağız'' diye konuştu.

''Değişimin Farkındayız'' isimli bir başka yarışma daha olduğunu anlatan Denemeç, şu bilgileri verdi:

''AK Parti iktidarı yaklaşık 8.5 yıldır iktidarda. Bu anlamda neler yapıldı AK Parti döneminde, 200 harfle katılımcıların kısa ve öz olarak anlatmalarını istiyoruz. Kendi hayatlarında ne gibi değişimler oldu paylaşmalarını bekliyoruz. Her yarışması toplam 10 farklı ileti gönderme hakkına sahip. Bunları da seçim propaganda döneminde kullanacağız. Ayrıca nelerin daha çok dikkati çektiğini, çok geniş bir kitle tarafından nasıl algılandığını da ölçmüş olacağız.''

''SEÇİM SÜRECİNDE KULLANILACAK SLOGANLAR OLACAK''

Denemeç, ''Slogan Benim'' yarışmasında dereceye girecek sloganların seçim sürecinde kullanılacağını ifade ederek, ''Seçim propagandası başladığında yarışmanın birincisi Sayın Başbakan'la birlikte bir günlük seçim turuna katılma hakkı kazanacak. Böylece sahayı da görmek fırsatını yakalayacaklar'' diye konuştu.

Elektronik mecranın büyük bir imkan sağladığını, 100 binlerce insana ulaşma imkanı bulduklarını dile getiren Denemeç, AK Parti'nin teknolojiyi en yakından takip eden parti olarak bu konuda da öncülük yaptığını ifade etti.

Denemeç, ''Umarız diğer partilerden mevcut teknolojilerden yararlanarak kendilerini geliştirirler, daha farklı öneriler ortaya koyabilirler'' değerlendirmesinde bulundu.

''SLOGAN BENİM YARIŞMASI''

Slogan Benim Yarışması ile AK Parti'nin 12 Haziran seçimlerinde kullanacağı sloganın belirlenmesi amaçlanıyor. İlgilenenler en fazla 5 sloganla yarışmaya katılabilecek ve sloganlarını Facebook ile Twitter gibi sosyal ortamlarda paylaşarak destek arayacaklar.

Yarışmada, kullanıcıların oylaması ile alınan puanlar da değerlendirilerek, AK Parti tarafından seçilen jüri dereceye girenleri belirleyecek.

Yarışmanın birincisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte bir günlük seçim turuna katılma hakkının yanı sıra bilgisayar ile ödüllendirilecek.

Yarışmada diğer dereceye girenlere de bilgisayar hediye edilecek. 31 Martta sona erecek yarışmaya ''www.sloganbenim.com'' sitesinden başvurulabilecek.

''DEĞİŞİMİN FARKINDAYIZ YARIŞMASI''

www.degisiminfarkindayiz.com sitesi üzerinde yürütülen proje ile kişilerin AK Parti iktidarında ''Türkiye'deki değişimi yazmaları ve sosyal ağlarda paylaşmalarını sağlamak'' hedefleniyor.

''AK Parti Hayatımızda Neyi Değiştirdi'' konseptiyle düzenlenen yarışmanın konusu da AK Parti iktidar olduğu süreçte hükümet icraatlarının kişilerin hayatında meydana getirdiği değişimler üzerine.

Katılımcılar yarışmaya 200 karakterle sınırlı iletilerle başvurabilecek ve her yarışması toplamda 10 ileti gönderebilecek.

Diğer yarışmada olduğu gibi ''Değişimin Farkındayız''a başvuranlar iletilerini sosyal internet sitelerinde paylaşarak destek arayabilecek. Kullanıcıların oylaması ile alınan puanların yanı sıra AK Parti tarafından belirlenen jüri dereceye girenleri belirleyecek.

Yarışma 31 Martta sona erecek. (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler