YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti'den haftada 4 seçim anketi
Ak Parti'den haftada 4 seçim anketi
11 Mayıs 2015 11:23
AK Parti seçimler öncesi strateji ekibini 12'ye çıkardı. Muhalefet yakın markaja alınırken, her hafta yapılan anket sayısı 4'e çıktı

7 Haziran genel seçimleri yaklaşırken AK Parti seçim çalışmalarına hız verdi. Genel Merkez'de kurulan 12 kişilik Strateji Ekibi, tabanın talep ve görüşlerini daha iyi ölçmek için yaptırılan anket sayısını haftada dörde çıkardı. Her hafta 4 ayrı şirkete yaptırılan anketlerle kampanyanın seçmen üzerindeki etkisi ölçülüyor. Muhalefeti de yakın markaj altına alan Strateji Ekibi, duruma göre yeni taktikler geliştiriyor. 12 kişiden oluşan Strateji Ekibi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay başkanlığında kurulmuştu.

Adaylara yakın markaj

Vekil adaylarını da yakından takip eden Strateji Ekibi, illerinden gelen raporlar doğrultusunda adaylara hem uyarı hem de taktik veriyor. Her il için yapılan yatırımların anlatıldığı özel kitapçıklar bastıran AK Parti, özellikle adaylardan yapılan hizmetleri seçmene anlatmasını istiyor. Bakanlara da görev veren AK Parti, bakanları sadece aday oldukları illerden değil çevre illerden de sorumlu tuttu. AK Parti üç dönem kuralına takılan isimlerden de sahada yararlanıyor.

Kürtçe Arapça basıldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bizzat kaleme aldığı ve kamuoyuna açıkladığı 100 maddeden oluşan Yeni Türkiye Sözleşmesi, daha geniş kesimler tarafından daha iyi bir şekilde anlaşılması için Kürtçe, Arapça ve İngilizce'ye çevrildi.

 

SABAH

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler