YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den Doğu illerine özel plan!
AK Parti'den Doğu illerine özel plan!
18 Eylül 2015 03:07
Doğu ve Güneydoğu'da kaybettiği oyları yeniden kazanarak tek başına iktidar hedefinde olan AK Parti, Doğu'da önemli değişiklikler yapacak.

Milletvekili genel seçimleri için geri sayım sürerken, gözler siyasi partilerin bugün YSK'ya sunacağı aday listelerine odaklandı. Ak Parti'de Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında oluşturulan üst komisyon, çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı.

KURMAYLARA STRATEJİK GÖREV

Üç dönemliklerin de dönmesiyle, listelerde 7 Haziran seçimlerine göre köklü değişiklikler oldu. AK Parti'de Davutoğlu yine memleketi Konya'dan aday olacak. Yeniden listede yer aldığı belirtilen isimlerden Ömer Çelik'in Adana, Taner Yıldız'ın Kayseri, Mevlüt Çavuşoğlu'nun Antalya, Mehmet Ali Şahin'in Karabük, Bekir Bozdağ'ın Yozgat, Recep Akdağ'ın Erzurum'dan, liste başında olduğu belirtiliyor. Doğu ve Güneydoğu listelerinde önemli değişiklikler var. Diyarbakır'da Mehdi Eker, Galip Ensarioğlu, Abdurrahman Kurt, Haşim Haşimi gibi isimlerin listede yer alacağı kaydediliyor.

Türkeş'ten sürpriz ziyaret

Milletvekili aday listelerinin YSK'ya teslimine saatler kala Başkent sürpriz bir görüşmeye sahne oldu. Bakanlar Kurulu'nda görev aldıktan sonra partisinin ihraç sürecini işlettiği Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, dün akşamüstü AK Parti Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Başbakan Davutoğlu ile bir araya gelen Türkeş çıkışta, "Gelişimin adaylıkla bir ilgisi yok" demekle yetindi.

Güvenliğe 130 bin jandarma

İçişleri Bakanı Selami Altınok, seçim güvenliği toplantısı öncesi basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. Altınok, 81 ile seçim güvenliği genelgesi gönderildiğini ve tedbirlerin alınmaya başlandığını duyurdu. Seçimler boyunca 130 bin jandarmanın görev yapacağını bildiren Altınok gerekli kalınan durumlarda diğer güvenlik güçlerinin yedekte bekletileceğini belirtti.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler