YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den Cumhuriyet'in o haberine çok sert yalanlama
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan haberi sert bir dille yalanladı.
AK Parti'den Cumhuriyet'in o haberine çok sert yalanlama
06 Haziran 2015 / 20:53 Güncelleme: 06 Haziran 2015 / 21:03

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Cumhuriyet gazetesinin internet sayfasında yer alan, "AKP'li Şentop itiraf etti: HDP'li sandık görevlilerine operasyon için başvurduk" başlıklı haberin doğru olmadığını bildirdi.

Yapılan açıklamada,

Cumhuriyet Gazetesi'nin web sayfasında, "AKP'li Şentop itiraf etti: HDP'li sandık görevlilerine operasyon için başvurduk" başlıklı külliyyen yalan bir haber yayınlanmıştır.

Bu sabah saatlerinde, normal zeka seviyesindeki herkesin anlayabileceği bir açıklıkla, Yüksek Seçim Kurulu'na yapmış olduğumuz, sandık "gözlemci"leriyle alakalı başvurudan bahsetmiş; sandıklarda birden fazla "gözlemci" bulundurmanın mümkün olmayacağının karara bağlanmasıyla ilgili talebimizi anlatmıştım.

YSK'ya yapmış olduğumuz, tamamen seçim hukuku çerçevesindeki bir başvuruyu, İstanbul'da HDP'li olduğu iddia edilen bazı kişilerle alakalı savcılıkça yaplan operasyonla ilişkilendirmek için ya bir zırcahil ya bir gerizekalı ya da (kasten yapılmışsa) bir alçak olmak gerekir.

AK Parti adına ne şahsım ne de başka bir parti yetkilimiz tarafından, başka partililerle alakalı herhangi bir savcılığa yapılmış bir başvuru yoktur.'' ifadeleri kullanıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler