YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den CHP'ye T.C yanıtı
AK Parti'den CHP'ye T.C yanıtı
08 Mayıs 2014 18:40
Yalova'da yerel seçimlerin ardından kısa bir süre başkanlık yapan CHP'li Vefa Salman belediye tabelasına 'T.C.' ibaresini yazdırmıştı.

Seçimlerin iptalinin ardından Salman'ın yerine geçici olarak göreve gelen Başkan Vekili AK Partili Aslan tabeladan 'T.C.' ibaresini kaldırıp yerine Türkiye Cumhuriyeti yazdı.

Yalova'da 30 Mart seçimlerinden sonra bir süre Belediye Başkanı olan CHP'li Vefa Salman'ın 'T.C.' ibaresini taktırdığı belediye tabelası Başkan Vekili seçilen Ak Parti'li Ömer Aslan tarafından kaldırılırken, ‘Türkiye Cumhuriyeti' yazısı eklendi.
 
Yalova'da 30 Mart tarihinde yapılan yerel seçimleri 6 oy farkı ile kazanan CHP'li Vefa Salman, Belediye tabelasına 'T.C.' ibaresini ekletti. Ak Parti'nin yaptığı itiraz sonucu Yüksek Seçim Kurulu'nun seçimleri iptal etmesi ardından toplanan Belediye Meclisi, seçimlerin tekrarlanacağı 1 Haziran tarihine kadar Belediye Başkan Vekili olarak Ak Partili Ömer Aslan'ı seçti. Belediye Başkan Vekili Ömer Aslan, Vefa Salman tarafından Belediye Tabelası'nın üzerine konulan 'T.C.' ibaresinin yerine 'Türkiye Cumhuriyeti' yazdırdı. Başkan Vekili Aslan, bu konuda söyledi dedi:
 
"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Arzu ediyorlarsa Yalova'nın her tarafını Türkiye Cumhuriyeti logo ya da yazısıyla donatabiliriz. Hiçbir mahsuru yok bizim için. Daha evvel Yalova Belediyesi yazıyordu. Arkadaşlar 'T.C.'yi koydu.. Biz de açılımını yaptık; Türkiye Cumhuriyeti. Ve her tarafa da yazabiliriz bunu, hiçbir sorunu mahsuru yok bizim için."

080520141348352350413_2.jpg

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler