YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den bomba koalisyon açıklaması
AK Parti'den bomba koalisyon açıklaması
01 Ağustos 2015 16:04
Yalova'ya gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.Işık, koalisyonun kurulması noktasında partilere büyük görevler düştüğünü belirtti ve önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Işık, koalisyon görüşmelerine ilişkin olarak, "Şunu biliyoruz; Ak Parti tabanı CHP ile koalisyon istemiyor. CHP tabanı da Ak Parti ile bir koalisyon istemiyor, ama ülkenin şartları bir koalisyonun kurulması noktasında her iki partiyi de oturup konuşmaya ve meseleleri müzakere etmeye ve mümkün olursa her partinin kendi ilkelerini ve prensiplerini dikkate alarak koalisyonun kurulmasını zorunlu kılıyor" dedi.

Yalova'ya gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

AK Parti tabanı CHP ile koalisyon istemiyor

Bakan Işık koalisyona ilişkin olarak şunları söyledi: "CHP 'Eğer anlaşabilirsek bir koalisyon kurabiliriz' diyor. MHP baştan kapıyı tamamen kapattı. Şu anda da şartlar, falan filan demeye başladı. Biz şu anda samimi olarak bir koalisyon hükümeti kurulması için çalışıyoruz. Şunu biliyoruz; Ak Parti tabanı CHP ile koalisyon istemiyor. CHP tabanı da Ak Parti ile bir koalisyon istemiyor, ama ülkenin şartları bir koalisyonun kurulması noktasında her iki partiyi de oturup konuşmaya ve meseleleri müzakere etmeye ve mümkün olursa her partinin kendi ilkelerini ve prensiplerini dikkate alarak koalisyonun kurulmasını zorunlu kılıyor. Şimdi bu ince bir denge. Burada samimi olarak sonuna kadar gayret edeceğiz"

Vatandaş bize mesaj verdi

" Koalisyon hükümetinin kurulmasını vatandaşın bize verdiği mesaj olarak algılıyoruz. Bununla ilgili gerekleri yapıyoruz ama olmadı, ne yapacağız? Emaneti milletimize iade edeceğiz. O zaman diyeceğiz ki hodri meydan seçimlere gidelim. Milletimiz bu iktidar görevini hükümet olma görevini, milleti idare görevini kime verirse ona tekrar bırakırız. Bu noktada yoğun bir süreç bekliyor olabilir. Erken seçim durumunda, seçim tekrarlanması durumunda teşkilatlar olarak sizlere çok yoğun iş, görev düşecek" 

MİLLET OYUNCAK DEGİL ADAM OLUN ADAM
 // Kara Murat
GEREGİNİ YAPIN!!!!...
01 Ağustos 2015 Cumartesi 18:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler