YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den beyaz harekat
AK Parti'den beyaz harekat
21 Ağustos 2010 12:02
12 Eylül'e sayılı günler kaldı. AK Parti referandum çalışmaları kapsamında halkoylamasıyla ilgili klavuz hazırladı. Buna göre oy pusulasındaki 'evet'rengi olan beyaz kıyafetler giyilecek, güler yüzlü olunacak ve polemiklerden kaçınılacak.

AK Parti, halkoylaması kampanyasıyla ilgili kılavuz hazırladı.

Kılavuzda, referandum kampanyasında dikkat edilecek hususlar sıralandı. Buna göre oy pusulalarında "evet" rengi olan "beyaz" kıyafetler giyilmesine özen gösterilecek. Başbakan Tayyip Erdoğan"ın miting meydanlarında giydiği beyaz gömleğin de kampanyanın bir parçası olduğu belirtiliyor.

KİMSEYLE TARTIŞMAYIN

AK Parti, referandum kampanyasında "tartışmaya" girilmemesi uyarısında bulundu. Kılavuzda İKampanya süresince üzerinde durulacak en önemli konulardan biri de, güler yüzlü olmak ve kesinlikle olduğu kadar hem seçmenle hem de diğer partililerle tartışmaya girmemektir. Teşkilatlarda görev alacaklar bu konuda hassas olmalıdır. Partimizin Halk Oylaması kampanyası, aynı zamanda bütün toplumu kucaklayan bir çerçevede yürütülmelidir" denildi.

PROMOSYONLARI KARIŞTIRMAYIN

Seçmen profilinin dikkate alınmasının önemi üzerinde de duruldu. Kılavuzda yer alan bilgilere göre gençlere hitap edilirken, onların ilgileri ve beklentileri doğrultusunda mesajlar verilecek. Esnaf veya işçilere verilen mesajlarda bu kesimi ilgilendiren konular öne çıkarılacak. Promosyonlar konusunda ise dikkatli olunması istendi: "Partimizin kullanacağı promosyonlar, yasal çerçeveler içerisinde kullanılmalı ve seçmen profili dikkate alınarak cinsiyet ve yaş gruplarına göre sınıflandırılmalıdır. Kadınların kullandığı promosyon ürünler erkeklere, erkeklerin kullandığı ürünler kadınlara verilmemelidir."
Bugün

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler