YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den Bayırbucak Türkmenlerine yardım
AK Parti'den Bayırbucak Türkmenlerine yardım
26 Ocak 2016 09:59
AK Parti İl Başkanlığının Bayırbucak Türkmenleri için başlattığı kampanyada toplanan yardım malzemelerini taşıyan 8 tır, Suriye'ye doğru yola çıktı.

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, DSİ önünde düzenlenen törende, parti genel merkezlerinin Türkmenlere yardım kampanyası başlattığını hatırlattı.

İl genelinde toplanan yardımların 8 tıra yüklendiğini belirten Polat, "Bütün teşkilatlarımızın emeği oldu. emeği geçen teşkilat mensuplarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu kampanyaya duyarlık gösteren saygıdeğer vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah orada yaşanan bu dramı da bir an önce bitirsin. Gözyaşını da dindirsin dire Rabbimizden niyaz ediyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da "(Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir) diyen bir dinin mensubu olarak, nerede yardım eli uzatılması gereken varsa, asırlar boyu yardım elini uzatan bir ecdadın da torunlarıyız. Birkaç aydır Türkmen dağında Bayırbucak Türkmen kardeşlerimizin orada çektiği zulüm, verdikleri mücadele hepimizin gözlerini yaşartıyor" diye konuştu.

Yapılan duanın ardından içerisinde gıda ve giyim malzemelerinin bulunduğu 8 tır Suriye'ye uğurlandı.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler