YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de toplu istifa
AK Parti Didim İlçe Teşkilatı'nda toplu istifalar yaşandı.
AK Parti'de toplu istifa
18 Şubat 2014 / 00:03 Güncelleme: 18 Şubat 2014 / 10:25

AK Parti Didim İlçe Başkanı Hilmi Erbaş, İlçe Yönetim Kurulu, Akbük ve Akyeniköy Belde Başkanları ve yönetim kurulu ile İlçe Kadın Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

AK Parti Didim İlçe Başkanı Hilmi Erbaş, İlçe Yönetim Kurulu, Belde Başkanları ve yönetim kurulu ile İlçe Kadın Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri görevlerinden istifa etti. Hilmi Erbaş parti binası önünde yaptığı açıklamada, “17 Haziran tarihinde kongre gerçekleşti. 370 delegenin oyuyla görevlendirildik arkasından 20 Haziran’da mazbatamızı alarak görevimize başladık. 20 Haziran 2012’den bu yana AK Parti teşkilatı olarak gece gündüz durmadan çalıştık mücadele ettik.

Ciddi çalışmalar yaptık. Öncelikle binamızı buraya taşıdık. Kadın Kollarımızı tekrar şekillendirdik. Yönetimimizle beraber belde yönetimlerimizi tekrar görevlendirmek suretiyle bir çalışmanın içerisine girdik. O gün bugünde çizgimizden hiç sapmadan bütün arkadaşlarımızla ciddi bir mücadele verdik. Yönetim kurulu arkadaşlarımızdan hanım kardeşlerimize, hanım kardeşlerimizden belde teşkilatlarımıza kadar üyelerimize kadar bu çalışmada katkı sunan destek olan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Erbaş şunları söyledi:

“Bugün geldiğimiz noktada bir istifa ile karşı karşıya kaldık. Bu istifada arkadaşlar siyaset mekanizması çerçevesi içerisinde tıkanmış bir yolu açmak için yapılmış bir işlemdir. Evet adayımızın tespiti adaylık süreci, meclis üyelerinin müracaatı tespit süreci bunlar son derece nezih bir şekilde olurken, maalesef adayımız açıklandıktan sonra son bir ayda yaşadıklarımız bizi bu noktaya getirdi ve bugün gururla onurla taşıdığımız bu görevden istifa etmek durumunda kaldık.”

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler