YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti'de şok istifa
Ak Parti'de şok istifa
30 Nisan 2013 23:07
Cizre Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gülis’in görevden alınmasına tepki gösteren Ak Parti ilçe Başkan Yardımcısı Ümit Cangir görevinden istifa etti.

Cizre Ak Parti Ekonomik İşlerden sorumlu ilçe Başkan Yardımcısı Ümit Cangir, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
 
Aktif olarak görev aldığım Ak Parti Ekonomik İşlerden Sorumlu İlçe Başkan yardımcılığından istifa ettiğini gazetecilere açıklayan Ümit Cangir,
 
İstifa gerekçem; Gerek İl Yönetimi ve gerekse İlçe Teşkilatının tutumsuz politikalarına karşı duyarsız kalmamak adına; Barış ve Demokratikleşme sürecinde yerleşmesi gereken kardeşlik duygularının yerine; Bölgedeki Barış ve Kardeşlik sürecini baltalayacak Kaymakam ve İdarecilerin atanarak kendi politikalarına hizmet eden kişi ya da kişileri seçerek, toplumu bölmeye ve bizleri ötekileştirme sebebidir dedi.
 
Cangir, Cizre’mizin onuru Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bahattin Gülis 'in yersiz ve sebepsiz bir şekilde görevinden alınarak Mardin Derik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ani bir şekilde atanması etik değildir.Bunu hangi vicdan, hangi kanun ve insanım diyebilen kim kabullenebilir?İktidar Partisinin bir neferi olarak; Bölgede çetin ve zor şartlarda siyaset yapmayı göz önüne almamıza rağmen, bizleri dikkate alan ne bir Genel Merkezimiz, ne Milletvekilimiz ne de bir bakanımızın olmadığını maalesef anlamış bulunmaktayım.
 
Eğer ki; Dikkate alınan bir parti anlayışımız varsa bu ve benzeri olaylara müdahale edilmeliydi. Aksi takdirde bölünmeler, kırılmalar meydana gelmeden bazı şeylerin önüne geçilebilirdi. Kozmopolitik bir yapıya sahip olan ve 30 yıldır akan kanın durdurulması için verilen bedellerin en önemli merkezi Cizre'dir. Buraya atanacak Vali, Kaymakam ve İdarecilerin halkın normlarını dikkate alabilecek kapasitede olması gerekmez mi?Bir Vali ve Kaymakamın hiç bir suçu olmayan bir personelini hangi vicdanla dışlayarak sürmesi kabul edilebilir.
 
Cangir,ben parti kimliğimle değil, bir Cizre'li Genç olarak tepkimi ortaya koyuyorum ve Onurumuz olan Değerli Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bahattin Gülis 'in görevine geri getirilmesini talep ediyorum dedi.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler