YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de 'Siyaset Akademisi' yeniden başlayacak
AK Parti'de 'Siyaset Akademisi' yeniden başlayacak
06 Haziran 2016 17:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar, parti teşkilatı üyelerinin donanım ve birikimlerinin arttırılması amacıyla gerçekleştirilen ve bir süredir yapılmayan "Siyaset Akademisi"nin yeniden başlayacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, parti teşkilatı üyelerinin donanım ve birikimlerinin arttırılması, ülkenin siyasi ve sosyal hayatının seviyesine katkı yapmak amacıyla gerçekleştirilen ve bir süredir yapılmayan "Siyaset Akademisi"nin yeniden başlayacağını söyledi.

Hotar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti'nin ilk kongresinden bu yana Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliğine, ardından da Merkez Yürütme Kurulu üyesi olma şerefine sahip olduğunu, bu görevi kendisine veren AK Parti kurucu genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Binali Yıldırım'a ve tüm delegelere teşekkür ettiğini belirtti.

AK Parti Genel Başkan yardımcılığının çok onurlu bir görev olduğunu, "sosyal işlerden" sonra "Ar-Ge'den" sorumlu genel başkan yardımcısı olduğunu dile getiren Hotar, Ar-Ge biriminin parti politikalarını oluşturacak gündem araştırmaları ve çalışmaları yapmak, parti politikaları oluştururken süreç yönetme, siyasi söylem geliştirme gibi görevlerinin olduğunu belirtti. Hotar, şöyle konuştu:

"Gündem araştırmalarımız özel araştırmalarımız olacak. Konuya, gündeme, ile, ilçeye göre bunlar devam edecek. 

Parti politikalarına katkı sağlayacak yeni söylemler, önerilerimiz de olacak. Teşkilat eğitimi ve hizmet içi eğitim de bizim birimimize verilmiş görelerden. 
Bir ilk olarak siyaset akademimiz başlamıştı yıllarca başarılı bir şekilde devam etti. 

Bu dönemde yine siyaset akademisi uygulamasını yaklaşık bir ay sonra başlatacağız. Gerek genel merkez personeline gerek tüm teşkilata yönelik eğitim çalışmalarına devam edeceğiz."

"Sözde Ermeni Soykırımı" iddiaları

Almanya Parlamentosunda alınan "Sözde Ermeni Soykırımı" iddialarına ilişkin kararı da değerlendiren Hotar, "Almanya gibi tarihinde Hitler'in yer aldığı, soykırımı tescillenmiş, artık en ufak tarih kitabında bile yer alan bir ulusun, bir milletin parlamenterlerinin böyle karar almış olmasını çok anlanlandırmak mümkün değil." dedi.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler