YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti'de özel gündem...
AK Parti'nin 31 Ekim'de Afyonkarahisar'daki kampın ana gündemi, '17 ve 25 Aralık'ta hükümete darbe girişiminde bulunan CIA'nın desteklediği Gülen örgütü' olacak
Ak Parti'de özel gündem...
07 Ekim 2014 / 09:24 Güncelleme: 07 Ekim 2014 / 09:26

AK Parti'nin geleneksel istişare kampı bu ay sonunda yapılacak. 31 Ekim'de başlayacak ve 3 gün sürecek olan kampın adresi yine Afyonkarahisar olacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk kez bu kampta partililerle ve aileleriyle geniş kapsamlı bir araya gelecek. Kampın ana gündem maddesi 2015 seçimleri, hükümete darbe girişiminde bulunan CIA organizasyonu paralel yapı ile mücadele, IŞİD ve Ortadoğu'daki gelişmeler olacak.

Gülen'in yeni taktiği

İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bu konuda bir sunum yapacak. Paralel yapının darbelerden sonra nasıl bir taktik izlediği ve bundan sonra bu yapı mücadelenin nasıl devam edeceği, parti teşkilatına anlatılacak.

Çözüm süreci

Kampın en önemli gündem maddelerinden birini Ortadoğu'da yaşanan son gelişmeler oluşturacak. IŞİD ile mücadele, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin durumu masaya yatırılacak. Sığınmacılarla ilgili son durum hakkında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş bir sunum yapacak, partililerden gelen soruları yanıltacak. Çözüm süreci de kampta ele alınacak bir diğer konu başlığı olacak.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler