YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de kongrede 'Davamız Türkiye' vurgusu yapılacak
AK Parti’de 2. Olağanüstü kongre çalışmaları hız kazandı. 3 bin 500 kişiye davetiye gönderilecek. Salonda parti bayrağından daha çok Türk bayrağı yer alacak. ‘Davamız Türkiye’ mesajı verilecek kongrede, sloganlarda da ‘dava ruhu’ vurgusu ön plana çıkarıla
AK Parti'de kongrede 'Davamız Türkiye' vurgusu yapılacak
10 Mayıs 2016 / 08:27 Güncelleme: 10 Mayıs 2016 / 08:35

2. Olağanüstü kongresini 22 Mayıs'ta yapacak AK Parti'de hazırlıklar dün başladı. Toplumun tüm kesimlerinden 3 bin 500 kişinin davet edileceği kongreye on binlerce vatandaşın katılması bekleniyor.

Seçim İşleri Başkanı Mehmet Doğan Kubat, Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş ve Genel Sekreter Abdulhamit Gül başkanlığındaki Alt Komisyon dün ilk toplantısını yaptı. Toplantıda protokol listesi, katılımcıların nereye oturacağı, salon içi dizayn gibi teknik konular değerlendirilirken, bu konuda çalışmaları yapması için 5 birim oluşturuldu.

ÜST KOMİSYON BUGÜN TOPLANIYOR

Çalışmalar bugün üst komisyon seviyesinde devam edecek. Üst komisyonda Seçim İşleri, Teşkilat ve Genel Sekreterliğe ek olarak Ekonomi, Dış İlişkiler ve Halkla İlişkiler başkanları da bulunacak. Üst komisyonda alınan kararlar alt komisyon tarafından uygulanacak.

MUHTAR DERNEKLERİNE DAVET

On binlerce kişinin gelmesi beklenen kongre için 3 bin 500 kişilik davetiye listesi hazırlanıyor. Aralarında şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri, Alevi ve Roman temsilciler ile muhtar derneklerinin temsilcilerinin de bulunduğu, toplumun her kesimini temsil eden yüzlerce STK'ya davet gönderildi. 8 siyasi parti genel başkanına davetiye gönderilirken, HDP'ye ise teröre desteğinden dolayı 5. Olağan Kongre'de olduğu gibi davetiye gönderilmeyecek.

ENSAR VAKFI VE TÜRGEV DE VAR

TOBB başta olmak üzere, Türk-İş, Hak İş, Memur-Sen, Kamu-Sen, TESK gibi konfederasyonlarla birlikte TÜSİAD'a da davetiye gidecek. Son dönemde, başta muhalefet olmak üzere çeşitli kesimlerin hedef aldığı Ensar Vakfı ile TÜRGEV de davetli listesinde yer aldı. Yurt dışından da çok sayıda parti, akademisyen ve sivil toplum örgütüne davetiye gönderilmesi öngörülüyor.

HER KOLTUĞA BİR BAYRAK

Kongrede AK Parti bayrağından çok Türk bayrağı olacak. Protokol sıralarına daha öncekilerden farklı olarak birer tane Türk bayrağı konularak 'davamız Türkiye” mesajı verilecek. Kongrede kullanılacak sloganlarda da 'dava ruhu' vurgusu yapılacak.

Bin 471 delege oy kullanacak

Kongrede bin 471 delegenin oy kullanacağı belirtilirken, Ankara Arena Spor Salonu'nun kiralanmasıyla ilgili işlemlerin de tamamlandığı öğrenildi. AK Parti'nin hikayesi, icraatları, kurucu Genel Başkan Tayyip Erdoğan ve kongreye tek aday olarak giren genel başkan adayının yanı sıra Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da hayatı kongrede filmlerle anlatılacak.

Gençlik Kolları ve Kadın Kolları da kongre çalışmalarını başlattı. Dün Kadın Kolları MKY'sını toplarken bugün de Gençlik Kolları MYK'sını yapacak.

 

YENİ ŞAFAK

 // Ömer
... şöyle bir etrafındaki bürokralar ile çıkar ilişkisine girmiş,bu ilişkileri duyurmaya çalışanları bir şekilde susturan siyasiahlaksızları temizlemedikçe sırf avrupalı bazı sözde medeni ama medeniyet yoksunu ahlaksızların size karşı tavır ve söylemlerinden dolayı Başbakan neden tepkisiz kaldı diye o sözümona danışmanların dolduruşuna gelip işi başbakanı istifaya zorlama ne kadar inandırıcı.. küçük bir örnek Sn.akdoğ döneminde teşvik alanlar efkan beyin dikkatinden kaçmadı...
10 Mayıs 2016 11:14
BABA BUYUKSUN
 // ruzgar ıbo
OLURUM.YOLUNA BABA SENI COK SEVIYO BU MILLET BUYUK TURKIYENIN BUYUK LIDERIMARKA TAYIP SEN KIMI LAYIK GORURSEN BASBAKANLIGA O BIZIM GOZUMUZUN NURU BIZ SANA OY VERIYOZ BABA BUYUK INSAN.MARKA TAYYIP....
10 Mayıs 2016 Salı 10:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler